Wystawa pofestiwalowa „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu” dostępna od 9 lutego do 31 maja 2023 r.

Wystawa pofestiwalowa „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu” dostępna od 9 lutego do 31 maja 2023 r.

Warto przeczytać

Serdecznie zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkoła w Krośnie na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki.

W ramach „State of Glass” będzie można obejrzeć prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie.

Projekt miał na celu tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła, a także wymianę doświadczeń między artystami, hutmistrzami i technologami z terenu Polski i Czech. Warsztaty były także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego. Podczas wystawy pofestiwalowej w Krośnie zaprezentowane zostaną różnorodne możliwości tego materiału, podkreślając rolę szkła oraz jego znaczenie dla poprawy rozwoju ultranowoczesnych technologii.

Ponadto projekt „State of Glass” jest również częścią promocji tzw. „kulturowego złota” Dolnego Śląska, z jego unikatowym w skali ogólnopolskiej szlakiem hutnictwa, a także bogatej tradycji artystycznej w tym zakresie. Poza działaniami artystycznymi oraz edukacyjnymi wydarzenie obejmowało także aktywności o charakterze integracyjnym.

Data:

9 lutego – 31 maja 2023

Wernisaż: 9 lutego 2023, godz. 17:30

Miejsce:

Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

Blich 2, Krosno

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

Dofinansowanie:

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Partnerzy:

Stacja Turystyczna ORLE

Towarzystwo Izerskie

Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka

Jaroš Glass

Patronat Honorowy:

Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski

Patroni medialni

TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, TV Dami

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments