W jaki sposób Microsoft Planner może pomóc usprawnić zarządzanie?

W jaki sposób Microsoft Planner może pomóc usprawnić zarządzanie?

Aktulności

Organizacja pracy zespołu jest rzeczą nie dość, że ważną, a również stosunkowo ciężką. Przydzielanie zadań, monitorowanie ich stanu, a także współdzielenie plików stanowią podstawę, w każdym programie do zarządzania. Co wyróżnia Microsoft Planner oraz w jaki sposób program ten może usprawnić zarządzanie? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Czym jest Microsoft Planner?

Microsoft Planner jest to aplikacja do planowania, która wchodzi w skład pakietu Office 365. Narzędzie to jest przystosowane do pracy zespołowej oraz dostępne jest w każdym z pakietów. Mnogość dostępnych funkcji pozwala na wykorzystanie Plannera do wielu różnych rzeczy. Niektórymi z nich są np. planowanie, monitorowanie stanu wykonanych zadań, a nawet komunikacja pomiędzy pracownikami. Skoro już wiesz, czym jest Microsoft Planner, warto dowiedzieć się, kiedy warto zacząć go używać, a także, w jaki sposób może on Ci pomóc usprawnić zarządzanie.

Kiedy warto usprawnić zarządzanie?

Pracując zespołowo, możesz napotkać wiele problemów. Przykładowo, twój zespół pracuje nad pewnym projektem, w którym potrzebujecie stale wymieniać pliki. Wysyłanie ich poprzez maila, nie jest zbyt dobrym pomysłem, ze względu na nieład, który powstaje w skrzynce mailowej. Chcąc odszukać, któryś z plików musisz przejść przez wiele maili, co niepotrzebnie marnuje twój czas. Przykład ten dobrze obrazuje sytuacje, w której warto usprawnić zarządzanie. To samo tyczy się korespondencji pomiędzy członkami zespołu, a także przydzielaniu zadań. Stosowanie kilku różnych narzędzi tworzy niepotrzebne problemy i nieporozumienia. O tym, w jaki sposób Microsoft Planner może rozwiązać powyższe problemy, dowiesz się w kolejnej części.

W jaki sposób Microsoft Planner pomoże Ci podczas zarządzania?

Wyżej wymienione zostały sytuacje, które są niekorzystne podczas pracy zespołowej. Wymiana plików poprzez maila, korespondencja w kilku komunikatorach oraz korzystanie z wielu różnych narzędzi, nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego właśnie powstał Microsoft Planner. Zastosowanie go w twoim zespole przyniesie wiele korzyści. Od teraz nie będziesz musiał przesyłać plików za pomocą maila. Wystarczy, że udostępnisz go w aplikacji.

To samo tyczy się korespondencji. Jeżeli chcesz zapytać o coś, któregoś z członków twojego zespołu, wystarczy, że go znajdziesz i wyślesz mu wiadomość. Jako osoba zarządzająca zespołem, znacznym usprawnieniem pracy będzie przydzielanie zadań w Plannerze. Dodanie zadania dla danego użytkownika jest bardzo proste. Dodatkowo będziesz widział, na jakim etapie pracy jest dana osoba.

Powyższe cechy pokazują, dlaczego Microsoft Planner jest programem, który może znacznie pomóc podczas usprawnienia procesu zarządzania. Samo narzędzie jest bardzo rozbudowane, a funkcje, o których wspomnieliśmy, są tylko namiastką tego, co oferuje ten program. To, czy zastosujesz go w swoim zespole, zależy już tylko i wyłącznie od ciebie.

Artykuł powstał we współpracy z Leadership Center
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments