Usuwanie naczynek na twarzy - na co uważać?

Usuwanie naczynek na twarzy – na co uważać?

Aktulności

Zabieg usuwania naczynek odbywa się przy pomocy lasera o stosunkowo dużej mocy. Laser zostaje nakierowany na widoczne naczynka na twarzy i powoduje ich zamknięcie, dzięki czemu nie są one więcej widoczne na cerze. Zabieg, poza skórą na twarzy, może być także z powodzeniem wykonywany na innych częściach ciała, na których pojawiają się charakterystyczne pajęczynki z naczynek. Jest to zabieg, który cały czas zyskuje coraz większe grono zwolenników i jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych zabiegów spośród bogatej oferty medycyny estetycznej. Cały proces polega na dostarczeniu fali lasera do krwi, która następnie zwiększa swoją temperaturę i dzięki temu obkurcza naczynka krwionośne, zmniejszając ich widoczność pod skórą. Zabieg wiąże się jednak z pewnym ryzykiem pęknięcia poszczególnych naczynek, co w konsekwencji może prowadzić to delikatnego wylewania się krwi i powstania zaczerwienienia oraz nieestetycznego obrzęku skóry. Jednak profesjonalnie przygotowany oraz wykonany zabieg, oznacza dostosowanie wszystkich ustawień sprzętowych tak, aby nie dopuścić do niepożądanych skutków ubocznych.

Jak przygotować się do zabiegu i na co uważać?

Poza efektami wpływającymi na estetykę i ogólny wygląd skóry, zabieg laserowego usuwania naczynek, może być także bardzo szeroko wykorzystywany w dermatologii. Jeśli na skórze występują pewne dolegliwości, na przykład trądzik różowaty, różnorodne naczyniaki lub rumień, lekarz prowadzący może zalecić tego typu zabieg. Przed podejściem do zabiegu należy zachować pewną ostrożność, a w szczególności unikać stosowania ziół, które reagują na światło, a także zażywania leków, zwłaszcza bez żadnej konsultacji z lekarzem. Zabiegu wykonywanego laserem nie należy się bać, ponieważ nie jest on bolesny, mogą wystąpić pewne objawy, które określa się jako niekofortowe, jednak z całą pewnością nie jest to silny ból. Warto mieć także świadomość, że tuż po wyjściu z gabinetu skóra będzie przez pewien czas zaczerwieniona i podrażniona przez laser.

Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, BHP, inne – ForSafety.pl

 

Przez pewien czas trzeba także bardzo ostrożnie dobierać wszystkie produkty pielęgnacyjne. Przede wszystkim trzeba bezwzględnie unikać wszelkiego alkoholu we wszystkich stosowanych kosmetykach i traktować skórę w sposó bardzo delikatny. Istnieje również kilka wyraźnych przeciwwskazań, które uniemozliwiają lub ograniczają wykonywanie zabiegu laserowego usuwania naczynek. Przede wszystkim ciąża, a także cały okres karmienia piersią jest jednym z głównych przeciwwskazań. Kolejnymi ograniczeniami są choroby nowotworowe, cukrzyca w zaawansowanym stadium, epilepsja, widoczne uszkodzenia na skórze, które powstały mechanicznie, a także zażywanie leków mających za zadanie rozrzedzanie krwi. Efekty usuwania naczynek laserem, mogą być spektakularne i bardzo satysfakcjonujące, pod warunkiem spełnienia wszystkich zaleceń prowadzącego nas specjalisty. Wyraźna poprawa wyglądu skóry pozytywnie wpłynie także na poprawę samooceny, poczucia atrakcyjności oraz pewności siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments