Usługa self storage – na czym polega i do kogo jest adresowana?

Usługa self storage – na czym polega i do kogo jest adresowana?

Warto przeczytać

W kontekście zagadnień związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych coraz częściej mówi się o usłudze self storage. Na polskim rynku jest ona nowością, pomimo że jej historia sięga końca lat 50-tych ubiegłego stulecia.

Czym jest usługa self storage?

Usługa self storage polega na wynajmie magazynów samoobsługowych często określanych mianem mini przechowalni. Występują dwie formy tego typu obiektów, a mianowicie: komórki w dużych obiektach magazynowych i kontenery z bezpośrednim wejściem z zewnątrz. Przestrzeń magazynu jest bardzo dobrze dostosowana do świadczenia omawianych usług. Niekiedy klienci mają możliwość skorzystania z dodatkowych udogodnień takich jak np. wózki paletowe czy koszowe oraz całodobowy monitoring i alarmy w pojedynczych pomieszczeniach.

Kto korzysta z magazynów samoobsługowych?

Magazyny samoobsługowe są dostępne dla firm oraz osób prywatnych. Klienci biznesowi używają ich do składowania nadwyżek zapasów i archiwalnych dokumentów. Osoby prywatne natomiast trzymają w nich rozmaite artykuły codziennego użytku, sprzęt sezonowy (np. rowery) czy pamiątki. Magazyn samoobsługowy świetnie sprawdza się m.in. jako przechowalnia mebli. Poznań jest jednym z polskich miast, w których firma Kangu Self Storage oferuje wynajem magazynów samoobsługowych na zasadach elastycznie dopasowanych do indywidualnych preferencji.

Zalety magazynów samoobsługowych

 

Magazyny samoobsługowe dostępne są dla klientów przez całą dobę. Wyposażone są w sprawne mechanizmy zabezpieczające, np. magnetyczne karty wstępu, co pozwala solidnie chronić przechowane w nich rzeczy. Niewielka powierzchnia nie generuje wysokich kosztów, jak to ma miejsce w przypadku wynajmu tradycyjnego magazynu. Dużym atutem magazynów self storage są atrakcyjne ceny najmu. Najdroższa pod tym względem jest Warszawa, gdzie średnie stawki wynoszą 80-130 zł netto za magazyn o powierzchni 1 m kw. We Wrocławiu i w Poznaniu medialna cena wynosi ok. 100 zł, a w Lublinie 65-70 zł. Umowę najmu można zawrzeć na krótki termin już od 7 dni.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] również Usługa self storage – na czym polega i do kogo jest […]

trackback

[…] również Usługa self storage – na czym polega i do kogo jest […]

trackback

[…] również Usługa self storage – na czym polega i do kogo jest […]