Trening z kettlebell dobry dla każdego.

Trening z kettlebell dobry dla każdego.

Prasówki

Kiedyś sport siłowy kojarzy się tylko z muskularnymi mężczyznami, którzy trenują zaciekle na siłowni. Na szczęście, te czasy dawno minęły i obecnie ćwiczenia z ciężarkami wybiera coraz więcej ludzi. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się kettlebell, czyli odważnik, najczęściej żeliwny. Odważnik może mieć różną wagę, najlżejsze to 4 kg, najcięższe ponad 50 kg, mają jeden uchwyt, który pozwolą na manewrowanie ciężarem podczas ćwiczeń. Udowodniono, że kettlebell jest dużo bardziej skuteczny niż typowe hantle czy sztangi, ponieważ angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśniowe.

Kettlebell- dla kogo jest przeznaczony

Z odważnikiem mogą ćwiczyć wszystkie osoby, bez względu na wiek, budowę czy płeć. Przeciwwskazaniem mogą być przebyte uraz, choroby stawów czy mięśni, w takim wypadku ćwiczenia trzeba skonsultować z fizjoterapeutą. Oczywiście, wagę sprzętu należy dobrać do swoich umiejętności i wraz ze zwiększeniem siły, zwiększać. Kettlebell bardzo pozytywnie działa na cały organizm, w szybkim czasie może zauważyć pozytywne zmiany w sylwetce. Ćwiczenia poprawiają siłę i wytrzymałość całego ciała, ale nie powodują, że mięśnie są nadmierne rozbudowane, dlatego są idealne dla kobiet.

Sylwetka pod wpływem ćwiczeń rozwija się bardzo harmonijnie i proporcjonalnie. Zwiększa się gibkość, poprawia koordynacja ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Kettlebell uczy zachowania równowagi, ponieważ praca z nim wymaga trzymania balansu. Odważniki polecane są dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa. Aktywuje mięśnie gładkie do pracy, zapobiegają wadom postawy, stabilizuje całą sylwetkę. Trening kettlebell, w odróżnieniu od treningu na maszynach, rozwija i angażuje całe ciało do pracy, w tym mięśnie głębokie korpusu. Ćwiczenia z kettlami pomagają zrzucić zbędne kilogramy, doskonale rzeźbią całe ciało, a głównie uda, brzuch i pośladki. Jednocześnie pracuje wiele grup mięśniowych, organizm spala bardzo dużo kalorii. Ćwicząc, poprawia się kondycja i wydolność organizmu. Codzienne dźwignie zakupów czy wchodzenie po schodach przestaje być problemem. Regularny trening poprawia nastrój oraz podnosi samoocenę.

Jak zacząć ćwiczenia z kettlebell?

Kettlebell to sport niemal idealny, jednak aby zacząć go uprawiać, trzeba poznać podstawy i prawidłową technikę. Praca z odważnikiem wymaga prawidłowej techniki, bez tego ćwiczenia, w najlepszym razie skończą się brakiem efektów, a w najgorszym, kontuzją. Na kilka pierwszych lekcji warto umówić się z profesjonalnym trenerem, który wytłumaczy technikę podnoszenia odważnika, pokaże podstawowe ćwiczenia oraz pomoże skorygować błędy. Trener pomoże również dobrać odpowiednią wagę sprzętu. Kettle angażują do pracy wiele stawów, dlatego bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej postawy w czasie ćwiczeń. To bardzo ważne, pozwoli uniknąć złych nawyków. Ćwiczyć z keetlami można wykonywać właściwie wszędzie, domu lub na siłowni. Wystarczy trochę wolnego miejsca i odważniki. Warto zaopatrzyć się dwa, wtedy łatwiej będzie można dopasować wagę do poszczególnych ćwiczeń. Bardzo ważne, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń wykonać rozgrzewkę, a po zakończeniu rozciągnąć się pozwoli to uniknąć kontuzji i bólu mięśni. Z kettlami można wykonywać różne ćwiczenia, najbardziej popularne to wyciskanie, rwanie, nadrzut oraz martwy ciąg. Wraz ze wzrostem umiejętności i wytrzymałości, można zacząć wykonywać ćwiczenia z dwoma kettlami, co mocno urozmaici trening.

Jak widać, ćwiczenia z kettlebell są dobrym wyborem dla każdego, kto chce zacząć ćwiczyć. Mogą być również urozmaiceniem codziennej aktywności. Są doskonałe do poprawienia wydajności organizmu oraz ogólnej sprawności.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.fitnessleon.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments