rosja jaki kontynent

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja jaki kontynent

Rosja jest największym krajem na świecie pod względem powierzchni, zajmującym aż 11% obszaru całej planety. Jednakże, wciąż można zadać sobie pytanie, jaki kontynent jest związany z tym państwem.

Rosja jest krajem transkontynentalnym, co oznacza, że ??jest częściowo zlokalizowana w Europie i Azji. Granice między tymi kontynentami biegną przez Ural, góry w Rosji, leżące na północ od Kazachstanu. Oznacza to, że dwie trzecie terytorium Rosji znajduje się w Azji, a jedna trzecia w Europie.

Warto zaznaczyć, że Rosja jest jedynym krajem, który ma granice z dwoma kontynentami. Europejska część Rosji jest bardziej rozwinięta gospodarczo i zdominowana przez miasta, takie jak Moskwa i Petersburg. Natomiast, Azjatycka część kraju jest bardziej dzika i nieskażona, z dużą ilością pustyń i gór.

Jeśli zastanawiasz się, jakie kontynenty są związane z Rosją, odpowiedź brzmi: Europa i Azja. Jest to kraj o ogromnej powierzchni i różnorodnej kulturze, związanym z dwoma kontynentami, co czyni go unikalnym w porównaniu z innymi państwami.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments