rosja ile mieszkańców

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja ile mieszkańców

Rosja to największy kraj na świecie pod względem obszaru. Jednakże, gdy zastanawiamy się, ile ludzi mieszka w Rosji, liczba ta może nas zaskoczyć. Według najnowszych danych, Rosja ma około 144 milionów mieszkańców.

Warto jednak pamiętać, że Rosja jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem etnicznym i kulturowym. Najliczniejszym narodem w Rosji są Rosjanie, stanowiący około 80% populacji. Pozostałe 20% to mniejszości etniczne, w tym Tatarzy, Ukraińcy, Białorusini, Czuwasze i wiele innych.

Z punktu widzenia ekonomii i polityki, Rosja jest jednym z najważniejszych krajów na świecie. Ma ogromne zasoby naturalne, takie jak ropa naftowa, gaz ziemny i surowce mineralne. Jednocześnie, Rosja jest jednym z największych eksporterów energii na świecie.

Ze względu na swoje wielkie znaczenie geopolityczne, Rosja jest często przedmiotem debat i dyskusji w międzynarodowej polityce. W związku z tym, wiedza na temat Rosji i jej mieszkańców jest bardzo ważna dla osób interesujących się polityką zagraniczną i stosunkami międzynarodowymi.

Podsumowując, Rosja ma około 144 milionów mieszkańców i jest jednym z najważniejszych krajów na świecie pod względem ekonomii i polityki. Znajomość Rosji i jej kultury jest bardzo ważna dla osób zajmujących się międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments