rosja ile ludności

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja ile ludności

Rosja to jedno z największych państw na świecie, zajmujące obszar ponad 17 milionów km?. Jest to także jedno z najludniejszych państw na świecie, zamieszkałe przez ponad 144 miliony ludzi.

Dokładna liczba ludności Rosji zawsze jest na bieżąco monitorowana przez władze państwowe. Według danych z 2021 roku, Rosja zajmuje 9. miejsce na świecie pod względem liczby ludności. W porównaniu z 2010 rokiem, liczba mieszkańców kraju zmniejszyła się o ponad 2 miliony.

Rosja jest państwem wielonarodowym, zamieszkałym przez ponad 190 różnych narodowości. Największą grupą etniczną są Rosjanie, stanowiący około 80% populacji kraju. Pozostałe grupy etniczne to m.in. Tatarzy, Ukraińcy, Białorusini, Czuwasze, Awarowie oraz wiele innych.

Warto zaznaczyć, że liczba ludności Rosji nie jest jednolita w całym kraju. Najwięcej ludzi mieszka w miastach, szczególnie w Moskwie i Petersburgu. Jednakże, wiele regionów kraju charakteryzuje się niską gęstością zaludnienia.

Wiedza na temat liczby ludności Rosji może być przydatna w wielu kontekstach, np. w podróżach czy w analizie rynku pracy. Dlatego, warto przyswoić tę informację i znać podstawowe fakty na temat ludności Rosji.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments