rosja ile ludności 2022

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja ile ludności 2022

Rosja – ile ludności w 2022 roku?

Rosja jest jednym z największych krajów na świecie i jednym z największych państw w Europie. To również jedno z krajów, które notuje wysoką dynamikę demograficzną. W 2022 roku Rosja ma szansę stać się krajem o liczbie ludności przekraczającej 146 milionów ludzi.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Rosyjski Urząd Statystyczny, w 2021 roku Rosja zamieszkiwało około 144,5 miliona ludzi. W ostatnich latach populacja Rosji rosła, ale w nieznacznym tempie. W 2018 roku liczba ludności wynosiła 144,4 miliona, a w 2019 roku – 144,5 miliona.

Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Rosja boryka się z problemem niskiego przyrostu naturalnego, który wynika z postępującego procesu starzenia się społeczeństwa oraz z malejącej liczby urodzeń. Ponadto, w ostatnich latach Rosja zmagała się z problemem emigracji, co wpłynęło na spadek liczby ludności.

Jednakże rząd Rosji podejmuje wiele działań mających na celu zwiększenie liczby ludności. Władze wprowadzają programy zachęcające do powrotu do kraju dla rosyjskich emigrantów i ich rodzin, a także programy wspierające rozwój rodziny i ułatwiające zakładanie i wychowywanie dzieci.

Warto podkreślić, że Rosja ma wiele atutów, które przyciągają osoby z zagranicy – piękne krajobrazy, bogatą historię i kulturę oraz rozwiniętą gospodarkę. Dlatego też, w ciągu najbliższych lat, można spodziewać się zwiększenia liczby imigrantów w Rosji.

Podsumowując, Rosja to kraj o bardzo dużej liczbie ludności, która w ciągu ostatnich lat rosła w nieznacznym tempie. Z uwagi na starzejące się społeczeństwo oraz malejącą liczbę urodzeń, rząd Rosji podejmuje wiele działań, aby zwiększyć populację kraju.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments