rosja ile km

Baza wiedzy

Spis Treści

temat wybrany: rosja ile km

Rosja to największy kraj na świecie pod względem obszaru. Zajmuje ona ponad 17% powierzchni lądowej na Ziemi. Dlatego też pytanie „ile km ma Rosja?” może być trudne do jednoznacznej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o długość granicy Rosji, to wynosi ona ponad 60 000 km. Graniczy ona z 14 krajami, w tym z Chinami, Mongolią, Kazachstanem, Białorusią, Ukrainą, Polską, Niemcami, Litwą, Łotwą, Estonią, Finlandią, Norwegią, Gruzją i Koreą Północną.

Jeśli chodzi o długość samej Rosji od północy na południe, to wynosi ona około 4000 km. Natomiast od zachodu na wschód, największa odległość między granicami wynosi około 10 000 km.

Warto jednak zwrócić uwagę, że Rosja to kraj o bardzo zróżnicowanym krajobrazie i klimacie. Od północy do południa przechodzi przez nią wiele stref klimatycznych i geograficznych, od Arktyki po stepy, lasy i góry.

Dlatego też, jeśli planujesz podróż do Rosji, warto dokładnie zaplanować swój wyjazd i zastanowić się, co chcesz zobaczyć. Czy chcesz zwiedzić wielkie metropolie, takie jak Moskwę czy Petersburg? Czy może wolisz odwiedzić malownicze wsie i zabytkowe miasteczka na terenie Rosji? A może interesuje Cię podróż do Syberii i zbadanie tajemniczych i dzikich obszarów tego regionu?

Nie ważne, jakie masz plany na swoją podróż, Rosja na pewno Cię zaskoczy swoim pięknem i różnorodnością.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments