rosja gdzie wojska

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja gdzie wojska

Rosja – gdzie stacjonują wojska?

Rosja to państwo, które jest potęgą militarną i posiada jedną z największych armii na świecie. Z tego powodu wiele osób interesuje się, gdzie dokładnie stacjonują rosyjskie wojska.

W Rosji istnieje wiele baz wojskowych, które są rozmieszczone w różnych regionach kraju. Największe z nich znajdują się na Syberii, wzdłuż granicy z Chinami i na Krymie. Na Syberii znajdują się m.in. bazy Bałachna, Kamyszłowsk, Kirensk, Omsk czy Nowosybirsk. W rejonie granicy z Chinami rozmieszczono m.in. bazy w Chabarowsku, Buriacji, Czycie i Jakucji. Natomiast na Krymie, który jest obecnie anektowany przez Rosję, znajdują się bazy wojskowe w Symferopolu, Sewastopolu czy Feodosji.

Wojska rosyjskie występują także w konfliktach na Ukrainie oraz w Syrii, gdzie Rosja wspiera rządy prezydenta Asada. W tym ostatnim kraju Rosjanie posiadają m.in. bazę wojskową w Tartus.

Warto pamiętać, że rosyjskie wojska stacjonują nie tylko w kraju, ale również w innych państwach, z którymi Rosja podpisała umowy o współpracy wojskowej. Jednym z przykładów jest Białoruś, gdzie Rosja posiada bazę wojskową w Grodnie oraz system rosyjskich samolotów obrony powietrznej S-300. Podobne porozumienia wojskowe Rosja posiada z Armenią, Kazachstanem czy Kirgistanem.

Wnioskując, rosyjskie wojska mają rozmieszczone bazy na terenie całej Rosji, a także w innych krajach, z którymi Rosja podpisała umowy o współpracy wojskowej. Warto znać ich rozmieszczenie, aby lepiej zrozumieć sytuację polityczną w regionie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments