rosja co warto zobaczyć

Baza wiedzy

temat wybrany: rosja co warto zobaczyć

Rosja to kraj pełen historii i kultury, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz wizytę w tym kraju, warto dowiedzieć się, co warto zobaczyć.

Moskwa jest jednym z najważniejszych miast Rosji i ma wiele do zaoferowania turystom. Warto zobaczyć Czerwony Plac, na którym znajduje się Katedra św. Bazylego oraz Pałac Kremlowski. W Moskwie znajduje się również Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, które prezentuje historię II wojny światowej.

Sankt Petersburg to drugie co do wielkości miasto Rosji i z pewnością warte odwiedzenia. Tutaj można zobaczyć m.in. Eremitaż – jedno z największych i najważniejszych muzeów na świecie, Pałac Zimowy, Katedrę św. Izaaka czy kościół Zbawiciela na Krwi.

Jeśli interesujesz się historią, warto wybrać się do Wołogdy, gdzie znajduje się kompleks muzealny „Rosja skarbów narodowych”. W skład kompleksu wchodzą m.in. Muzeum Architektury Ludowej i Życia Wiejskiego. W Wołogdzie warto również zobaczyć Klasztor Kiriłłowski.

Jeśli chcesz zobaczyć piękne krajobrazy, warto wybrać się do Kaukazu, gdzie znajduje się góra Elbrus – najwyższy szczyt Europy, Bałtyku, Azji i Afryki Północnej. Na tej terenie warto również odwiedzić Park Narodowy Soczi i Krasnaja Polana.

W Rosji znajduje się wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak np. Złota Góra w Ułan Ude, Jezioro Bajkał czy miasto Kazan. Warto przed wizytą dokładnie zaplanować swoją trasę, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym kraju.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments