Roboty w przemyśle

Roboty w przemyśle

Firma Gospodarka i przemysł

Dość wielu z nas widziało roboty w przemyśle, czyli takie specjalne zmechanizowane ramiona. Część z nich nazywa się robotami lakierniczymi, czyli lakierują one elementy aut, do których trudno dotrzeć. Rzecz jasna te roboty zastępują ludzi głównie w większych fabrykach, ale i tak zwykły lakiernik musi sprawdzać jakość ich lakierowania ze względu na czasami pojawiające się błędy ich oprogramowania.

v

Czy roboty w przemyśle ułatwiają zadanie ludziom

Obecnie nawet te większe fabryki to ludzie współpracujący z robotami i innego typu maszynami. W tym konkretnym przypadku roboty w przemyśle często wyręczają ludzi, wykonując zadania dość niebezpieczne lub zbyt męczące. Jednym słowem czynią one pracę ludzi i wygodniejszą i łatwiejszą. Natomiast ludzie wyróżniają się swoją zręcznością na etapach produkcji, w których przypadku maszyny sobie jeszcze nie radzą.

Prawdą jest też i to, że roboty w przemyśle robią więcej niż dekadę lub dwie dekady temu, ale tego typu zmiany najbardziej widać w zachodniej Europie lub w USA. W innych częściach świata zmiany te następują znacznie wolniej i co równie istotne rola ludzi jest tam znacznie większą, bo automatyzacja, jeśli chodzi o przemysł, jest też powiązana z bogatymi krajami, w których przypadku postępuje o wiele szybciej.

Czy roboty w przemyśle zastąpią ludzi?

Pewne jest to, że roboty w przemyśle odgrywają już znaczną rolę. Mowa tu dokładnie o tym, że robią znacznie więcej niż te dwadzieścia lub trzydzieści lat temu.

W przyszłości zapewne zaczną wykonywać więcej tych typowo ludzkich prac, ale ich dokładność jest powiązana z zaawansowaniem oprogramowania, które nimi steruje. W oprogramowaniu tym mogą pojawiać się jakieś błędy, które najczęściej są skutkami braku energii elektrycznej, a radzić sobie z nimi musi radzić technik i to posiadający odpowiednie wykształcenie.

Taki technik posiada też spryt, którego maszyny nie mają, czyli nie prędko tego człowieka zastąpi robot, ale za jakieś pięć lub sześć dekad fabryki będą pełnymi robotów, choć nie wiadomo kiedy dokładnie roboty zyskają wolną wolę, bo na to się raczej nie zapowiada, choćby ze względu na to, że teraz komputery jedynie symulują wolną wolę.

 

Roboty Koszące marki Wiper Premium

Czy roboty w przemyśle są niezbędnymi?

Roboty w przemyśle wykonują zadania zbyt monotonne i zbyt niebezpieczne dla ludzi. Jednym słowem wykonują swoją pracę, po to by człowiek nie stracił palce lub dłoni. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli człowiek na linii produkcyjnej straci dłoń, a śledztwo wykaże jakiś błąd pracodawcy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na stanowisku pracy, to potem ubezpieczyciel pracodawcy będzie musiał płacić danemu poszkodowanemu pracownikowi rentę aż do końca życia.

Natomiast w przypadku robota przemysłowego naprawa lub wymiana na nowszy i wydajniejszy model załatwia sprawę. Jednym słowem w tego typu przypadkach roboty są mniej problematycznymi, bo prawo pracy ich nie chroni. One są jedynie narzędziem, choć znacznie bardziej skomplikowanym od typowego młotka i zdolnym do wykonywania trudnej pracy. Dlatego świat przemysłu stawia na roboty, które nie strajkują i nie narzekają na warunki w pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z Corobotics.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments