Przydatne akcesoria do biura domowego

Przydatne akcesoria do biura domowego

Warto przeczytać

Musimy zdecydowanie i bez najmniejszych wątpliwości przyznać, że co jak co, ale akurat praca biurowa w domu zagościła u nas w tym roku, z wiadomego i powszechnie rozpoznawalnego na przysłowiową milę powodu, chyba na o wiele dłużej, niż mogliśmy pierwotnie zakładać.

 

Przydatne akcesoria do biura domowego

 

 

Skoro zatem wielu z nas jest bezpośrednio skazanych na tryb domowej pracy, tele-pracę lub, mówiąc inaczej, popularny tryb „home office”, to warto już w tym miejscu zastanowić się, jakie konkretne akcesoria do biura domowego zakupić, aby uczynić ten fragment naszego domu bardziej użytecznym pod kątem realizacji zadań i obowiązków stricte zawodowych, pracowniczych. Zapraszamy zatem serdecznie do wnikliwej lektury przedmiotowego artykułu!

 

Na początku warto zwrócić uwagę, że dobrym pomysłem, być może nadającym się również do bezpośredniej konsultacji z pracodawcą pod kątem możliwości określonego dofinansowania (jako, że opisywana w tym akapicie rzecz nie należy niestety do najtańszych, a względy sprawiedliwości i uczciwości nakazują jednak pracodawcy partycypować w tego rodzaju wydatkach), będzie zakup odpowiedniego, ergonomicznego fotela. Niektórzy, uruchamiając home office, za zgodą przełożonych, zabierają wręcz do domu na użytek firmowy fotel zakupiony i zlokalizowany w miejscu pracy. Ważne, aby w trakcie długich godzin typowo biurowej, zapewnić naszym plecom właściwe podparcie, co nie tylko jest istotne z czysto zdrowotnego punktu widzenia, ale również wzmaga i podnosi naszą efektywność.

 

 

Drugim ciekawym przykładem akcesoria idealnego pod kątem zakupu i umieszczenia go w biurze domowym będzie oczywiście stosowna, dosyć duża i solidnie wykonana tablica korkowa. Tego rodzaju tablica z pewnością ułatwi sprawne zarządzanie powiadomieniami i notatkami tworzonymi ad hoc, w trakcie biegu dnia pracy. Będzie to też miejsce na zorganizowanie sobie i przypięcie kalendarza, kartki z podstawowymi numerami telefonów o charakterze służbowym lub tego rodzaju adresów e-mail. Czasami warto pomyśleć również o umieszczeniu na niej jakiejś kartki z wakacji lub grafiki albo memu z pozytywnym albo wręcz zabawnym przesłaniem, ot tak dla chwilowego oderwania myśli i możliwości szybkiej regeneracji w trakcie zaawansowanej pracy umysłowej.

 

 

Podsumowując dzisiejszy, nieco może lakoniczny artykuł, warto dodać, że tego rodzaju opis można by tworzyć dosłownie w nieskończoność, dodając kolejne ciekawe rzeczy lub akcesoria. W całej tej sprawie chodzi jednak przede wszystkim o to, aby urządzić swoje własne, domowe „home office” w sposób najbardziej nam pasujący, oddający nasz charakter ale i specyfikę świadczonej pracy. Z pewnością inaczej pokój ten powinien urządzić geodeta, a inaczej architekt czy grafik komputerowy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments