Przesiadka na nowy telefon

Przesiadka na nowy telefon

Artykuł Miesiąca

Współcześnie telefony, podobnie, jak wszelkie inne urządzenia elektroniczne, są projektowane w taki sposób, by po jakimś czasie konieczna była przesiadka na nowy lub inny model. W przypadku, gdy i u nas zajdzie taka potrzeba, musimy nie tylko zadbać o to, żeby wybrać nowy telefon, ale też aby przenieść dane – między innymi przez tak zwany sms backup – na nowy model. Jak to zrobić w sposób najrozsądniejszy i taki, który przysporzy nam najmniej problemów?

Jak przenieść dane na nowy telefon?

Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć jest sprawdzenie, czy nasz nowy telefon nie posiada opcji importowania smsów – producenci w dzisiejszych czasach często oferują ją „w zestawie”. Szansa na przywrócenie przy aplikacji natywnej jest większa, jeżeli nasz nowy telefon pochodzi od tego samego producenta, jak ten stary.

Jeżeli jednak tak nie jest, musimy posiłkować się dodatkowymi narzędziami. Ich wybór zależy od zakresu danych, które chcemy przenieść. Zazwyczaj są to kontakty i smsy – w takich przypadkach wystarczy na obu urządzeniach zainstalować narzędzie stworzone do backupu smsów i innych rzeczy. Warto też zatrzymać je na własnym smartfonie na stałe, gdyż często potrafią one automatycznie wykonywać zrzut danych na kartę pamięci naszego telefonu. Może się to okazać przydatne, gdy smartfon po prostu się nam popsuje i nie będziemy mogli skorzystać z opcji instalacji aplikacji zewnętrznej.

Zalety płynące z przeniesienia starych danych

Zmiana telefonu na nowy to świetna sprawa, a pierwsze dni korzystania z nowego smartfona zawsze należą do tych najprzyjemniejszych. Podstawą tego wszystkiego jest jednak sprawienie, aby korzystanie z nowych funkcji w świeżo kupionym telefonie wiązało się również z dostępem do danych w starym. Oto zalety płynące z wykonania (a następnie przywrócenia) czegoś takiego, jak sms backup:

  • nie zgubimy wątku – prowadzone przez nas do tej pory rozmowy będą zapisane w całości i w odpowiedniej kolejności. Będziemy mogli po prostu do nich wrócić,
  • zachowamy wspomnienia – niektóre wiadomości tekstowe często mają dla nas wartość sentymentalną i potrafią wywoływać niezapomniane wspomnienia – nie pozbawiamy się w ten sposób możliwości ich odtworzenia,
  • będziemy mieli pełną historię rozmów – często dochodzi do sytuacji, w których musimy wrócić do czegoś, co było nam powiedziane w przeszłości. Zachowując całą historię smsów mamy ku temu sposobność i posiadamy możliwość skorzystania z wyszukiwarki.

Podsumowanie

Choć w dzisiejszych czasach wiele serwisów, w tym samo Google, na którym bazuje przecież system operacyjny Android, oferuje możliwość zachowywania (a później i przywracania) pewnych danych w chmurze, logicznym jest to, że nie każdy chce z niej skorzystać. Może się w końcu okazać bardzo zgubna dla naszej prywatności. Warto więc używać narzędzi pozwalających wykonać sms backup, a następnie skorzystać z oferowanych przez nie możliwości wczytywania go na telefonie. Jest to najlepsze, najszybsze i najpłynniejsze rozwiązanie związane z przenoszeniem starych danych na nowy telefon.

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments