Przegląd męskiej zimowej garderoby

Przegląd męskiej zimowej garderoby

Artykuł Miesiąca

W okresie jesiennym i zimowym męska garderoba rozszerza się o dodatkowe elementy. Ubieranie się na cebulkę staje się modowym standardem, gdy tylko temperatury spadają w okolice zera. Dotyczy to zarówno odzieży, jak i dodatków. Jakie ubrania powinny znaleźć się w męskiej szafie, aby pan czuł się dobrze przygotowany do nadciągającej zimy? Jak zabezpieczyć się przed odczuwaniem zimna i jednocześnie zapewnić sobie elegancki wygląd? Czy stylizacje zimowe naprawdę muszą być niezbyt wygodne i bezkształtne z wyglądu? Jakie materiały doskonale sprawdzają się, gdy chodzi o zimową garderobę?

Standardy w męskiej szafie – czyli uniwersalne ubrania pasujące do wszystkiego

Ubrania męskie nie zmieniają stylu tak szybko i często, jak ich damskie odpowiedniki. Z tego właśnie powodu szafa może być wypełniona uniwersalnymi elementami garderoby, które łatwo ze sobą łączyć. Gdy chodzi o stylizacje na chłodne dni, kluczowe będą oczywiście solidne buty męskie zimowe, odzież wierzchnia: kurtka lub płaszcz, a także wszelkie ubrania, które pozwalają na ubieranie się w kilka warstw: bielizna termiczna czy swetry w stonowanych kolorach. Łączyć się one będą z takimi elementami garderoby, które nosi się przez cały czas: koszulami, garniturami, jeansami czy ciemnymi spodniami, Dzięki temu możliwe jest stworzenie wielu stylizacji, które będą harmonijne. Jeśli wybiera się zawsze ubrania w jednym odcieniu kolorystycznym, można w ciemno stworzyć stylizację, na którą ubierze się kurtkę lub płaszcz zimowy. Na nogi założone zostaną buty męskie zimowe, które izolują stopy od zmarzniętego podłoża. Należy jednak pamiętać o tym, by ubierać się adekwatnie do temperatury, a nie do pory roku. Również w styczniu czy lutym zdarzają się ciepłe dni, gdy nie jest konieczne noszenie kilku warstw ubrań. Dzięki temu uniknie się przegrzania organizmu czy przewiania. 

Eleganckie stylizacje, które jednocześnie gwarantują ciepło – jakich materiałów i fasonów szukać?

Gdy chodzi o stylizacje eleganckie, mężczyźni mają zdecydowanie łatwiejszy wybór od kobiet. Standardowym wyborem na wszystkie okazje jest przecież garnitur. Jak jednak sprawić by był on nieco cieplejszy? Pomocą służyć będzie bielizna termiczna. W sytuacjach gdy nie jest konieczna marynarka na koszulę założyć można sweter z wełny w stonowanym kolorze – zapewni to doskonałą izolację cieplną i jest bardzo wygodne. Aby uzupełnić stylizację zakłada się płaszcz lub kurtkę o eleganckim kroju oraz buty męskie zimowe. Dzięki temu nawet, gdy przyjdzie spędzić na zewnątrz kilka godzin, nie zmarznie się. 

Wygodne i atrakcyjne wizualnie ubrania i dodatki

Większość męskich ubrań ma stonowane kolory – szczególnie dotyczy to garderoby jesiennej i zimowej: dominują brązy, czernie i granaty. Ma to swoje zalety, ponieważ nie trzeba zbyt długo myśleć jak pojedyncze sztuki wyglądają połączone w całą stylizację. Warto zatem kierować się własną wygodą przy dobieraniu ubrań. W końcu nawet najładniejsze ubranie nie będzie dobrze wyglądało, gdy mężczyzna nie czuje się w nim komfortowo.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments