Powietrzne pompy ciepła – poznaj mity na ich temat

Powietrzne pompy ciepła – poznaj mity na ich temat

Warto przeczytać

Powietrzne pompy ciepła wprowadzają do domu niezwykły komfort. Nie od dziś wiadomo, że naturalne środowisko daje wiele możliwości i wpływa pozytywnie na warunki panujące w domu. Z tych możliwości korzysta powietrza pompa ciepła, którą można zamontować w dowolnym budynku. Wokół tego systemu powstało jednak wiele mitów. Jakie są najpowszechniejsze?

Powietrzne pompy ciepła – poznaj mity na ich temat

MIT: Powietrzne pompy ciepła to bardzo drogie rozwiązania

Instalacja powietrznej pompy ciepła nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać. W wielu przypadkach jest tańsza niż standardowe rozwiązania grzewcze. Jeżeli Twój dom ma 200 m2 powierzchni i korzysta z niego 4 osoby, to cała inwestycja wyniesie maksymalnie 30 tysięcy złotych. Za tę samą inwestycję, jeżeli chcesz wprowadzić do domu ogrzewanie gazowe, trzeba zapłacić 55 tysięcy złotych.

MIT: Powietrzne pompy ciepła są w stanie pracować tylko w plusowych temperaturach

Pompy ciepła, jak na przykład to urządzenia, które są w stanie pracować w szerokim przedziale temperatury. Urządzenia działają sprawnie, nawet jeżeli na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Pompa ciepła gwarantuje komfort w domu zarówno latem, jak i zimą. Przez cały rok w domu będą mogły panować bardzo dobre warunki termiczne.

MIT: Pompa ciepła to prawdziwy zjadacz prądu

Za każdy 1 kWh zużytej energii elektrycznej z pompy ciepła można uzyskać do 4,27 kWh energii cieplnej. Klient może zdecydować się na pompę ciepła o różnej mocy, nawet od 4 do 27 kW. To również będzie miało wpływ na zużycie prądu. Szacunkowo jednak, pompa ciepła to rozwiązanie energooszczędne, dzięki któremu można wiele zaoszczędzić, a nie stracić.

MIT: Pompa ciepła może działać tylko w łagodnym klimacie

Pompy ciepła są bardzo popularnymi systemami wykorzystywanymi w Szwecji oraz w Danii. Nikt przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie powiedzieć, że panuje tam łagodny klimat. Wręcz przeciwnie. Warunki są tam często bardzo ciężkie. Tym bardziej system sprawdzi się bardzo dobrze w Polsce, gdzie ostre mrozy są raczej rzadkością niż regułą.

Źródło: https://remont.biz.pl/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments