Piły taśmowe do cięcia metalu

Piły taśmowe do cięcia metalu

Warto przeczytać

W każdym profesjonalnym czy przydomowym warsztacie zdarza się taki moment, gdy trzeba coś obciąć lub przyciąć. W przypadku drewna czy tworzyw sztucznych takich jak plastik sprawa jest dość prosta i wymaga zwykłej piły lub szlifierki tarczowej. W przypadku metalu wygląda to jednak zupełnie inaczej. Twardość i odporność stali czy blachy sprawia, że zwykłe narzędzia i urządzenia jakie na swoim podorędziu posiada domowy majsterkowicz mogą nie wystarczyć. Dlatego, niezależnie od tego czy chodzi o profesjonalny zakład produkcyjny czy warsztat w domowym garażu – niezbędne stają się tam przecinarki do metalu.

Do czego służą przecinarki do metalu?

Proces cięcia metali w warunkach warsztatu może sprawiać kłopoty. Twardość i duża wytrzymałość profili i rur sprawia, że ich cięcie wymaga specjalistycznych urządzeń takich jak przecinarki do metalu. Urządzenia te niemal całkowicie wyparły już manualne piłki do metalu, które wymagają nadludzkiej siły i energii. Piły taśmowe do cięcia metalu charakteryzują się dużą wygodą i bezpieczeństwem użytkowania, co sprawia, że są tak przydatne w warsztacie.

Piły taśmowe do cięcia metalu i ich rodzaje

Przecinarki do metalu podzielić można wg ich zastosowania. Nieco słabsze piły taśmowe do cięcia metalu mają zastosowanie głównie hobbystyczne. Taka kompaktowa przecinarka taśmowa dzięki mocnemu silnikowi potrafi ciąć metal pod kątami od zera do sześćdziesięciu stopni. Kompaktowa konstrukcja umożliwia z kolei łatwy transport. Jeśli natomiast cięcie metalu wymaga dużej mocy i wykonywane jest codziennie – zdecydowanie lepszym wyborem do obróbki będzie urządzenie półautomatyczne lub w pełni zautomatyzowane. Różnica leży w oczekiwanej wydajności i rodzajach materiału, z którym się pracuje. Piły taśmowe do cięcia metalu półautomatyczne to urządzenia, które za pomocą hydraulicznego imadła zaciskają cięty przedmiot a brzeszczot do cięcia zaczyna pracować. Operator ma za zadanie jedynie odpowiednio docisnąć łuk piły. Zautomatyzowane przecinarki do metalu wykonują za operatora niemal całą pracę jego zadaniem jest jedynie odpowiednie ułożenie ciętego materiału.

Gdzie kupić najlepsze przecinarki do metalu?

Nie ma co ukrywać, że w Skandynawii powstają najlepsze jakościowo narzędzia warsztatowe. Dobrym miejscem do zakupu odpowiedniej przecinarki do metalu będzie polski dystrybutor renomowanej duńskiej firmy Scantool, czyli L.M. Zalewski. W ofercie znaleźć można zarówno manualne jak i automatyczne i półautomatyczne piły taśmowe do cięcia metalu.

Piły taśmowe do cięcia metalu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments