Pamiątka chrztu świętego - prezent dla dziewczynki

Pamiątka chrztu świętego – prezent dla dziewczynki

Polecane i promocje

Chrzest Święty to pierwsze i bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. W szczególności z uwagi na to, że jest to pierwszy sakrament małego katolika. To wydarzenie powszechnie traktowane jako symboliczne przyjęcie do wspólnoty wiernych wymaga wyjątkowego uczczenia. Dlatego tak ważne jest to, aby podarunki były związane ze sferą religijną. Być może dlatego prezent z okazji chrztu dziecka nieustannie ma charakter pamiątki. Podpowiadamy, co na jakie upominki warto zwrócić uwagę.

Najpopularniejsze prezenty na chrzest dla dziewczynki

W kontekście upominków z okazji chrzcin znajdziemy pozycje, które stanowią obowiązkowy i mile widziany zestaw. Ich rodzaj oraz przeznaczenie jest uzależnione przede wszystkim od stopnia pokrewieństwa i roli, jaką pełnią danego dnia zaproszeni goście. Jakie zatem prezenty na chrzest dla dziewczynek są wybierane najczęściej?

Pamiątka chrztu świętego - prezent dla dziewczynki
Pamiątka chrztu świętego – prezent dla dziewczynki

Złota biżuteria – łańcuszek, bransoletka, medalik

Od wielu lat złoty łańcuszek z medalikiem pełni rolę jednego z obowiązkowych prezentów z okazji chrztu. Z jednej strony jest to cenny i elegancki upominek, z drugiej swoim charakterem nawiązuje do chrześcijańskiego charakteru tego wydarzenia. Warto zauważyć, że ta tradycyjna pamiątka sprawdzi się podczas kolejnej, równie ważnej okazji, jaką jest komunia święta. Aktualnie często wybieranym prezentem na chrzest dla dziewczynki są złote bransoletki z blaszką lub drobne, klasyczne kolczyki. Tego rodzaju dodatki w przyszłości mogą stanowić pierwszą biżuterię młodej damy.

Obrazki i ryngrafy z grawerem

Srebrne obrazki z sakralnym symbolem to połączenie wyszukanego i oryginalnego upominku, który z pewnością będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat. Ten upominek jest bardzo często wybierany przez rodziców chrzestnych. Ryngrafy są wykonane ze srebrnej blaszki przymocowanej do drewna. Do najczęściej spotykanych motywów zaliczamy m.in.: Świętą Rodzinę, anioły, a także Matkę Boską z dzieciątkiem. Dodatkowo każdy obrazek możemy spersonalizować, dodając grawer.

Wyjątkowe pamiątki chrztu – smoczki, łyżeczki i inne

Od kilku lat goście coraz częściej jako dodatkową formę prezentu (oprócz gotówki) wybierają smoczki i grzechotki, które symbolizują beztroskie i wesołe dzieciństwo. Ciekawym upominkiem jest także srebrna łyżeczka. W krajach anglosaskich jest to bardzo popularny podarunek przynoszący dziecku szczęście oraz dobrobyt. Większość tego rodzaju pamiątek ma mały schowek np. na pierwszy ząbek.

Ramki i albumy na zdjęcia

Prezent z okazji chrztu świętego musi być wyjątkowy dlatego, jeżeli chodzi o ramki oraz albumy są to najczęściej wysokiej jakości produkty. Ten upominek uzupełniony o zdjęcia wykonane podczas uroczystości chrztu, a także w trakcie przyjęcia dla najbliższych to pamiątka na lata.

Popularność grawerowanych prezentów

Dopełnienie prezentu grawerem to jeden z najlepszych możliwych pomysłów. Dzięki temu każdy spersonalizowany podarunek nabiera wyjątkowego charakteru, a po wielu latach przypomina o tym szczególnym wydarzeniu w życiu dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele koncepcji na grawerowany prezent. Jednak grawer najczęściej przyozdabia obrazki i ryngrafy oraz biżuterię.

Przyjęcie pierwszego sakramentu to niezwykle uroczysty i ważny dzień w życiu dziecka i rodziców. Wybierając prezent na chrzest dla dziewczynki, warto dopasować go do rangi uroczystości. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto rozważyć czy zależy nam na praktycznym, czy pamiątkowym upominku. To z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego podarunku.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Marko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments