Opadające powieki? Poznaj niechirurgiczne metody na zmniejszenie tego problemu.

Opadające powieki? Poznaj niechirurgiczne metody na zmniejszenie tego problemu.

Prasówki zdrowie i uroda

Opadająca powieka jest problemem nie tylko estetycznym ale i zdrowotnym. Defekt ten może mieć podłoże zarówno genetyczne jak i być związany z problemem starzenia się skóry. Wraz z wiekiem ilość włókien kolagenowych zawartych w naszej skórze zmniejsza się, a ta robi się coraz cieńsza, co może prowadzić do utraty sprężystości i jędrności. Oczy wydają się coraz mniejsze, skóra wokół nich traci kolor, naturalną elastyczność, sprężystość i robi się coraz bardziej pomarszczona. Niewielka fałdka nad powieką sprawia, że twarz wygląda na bardziej zmęczoną, a także daje wrażenie ciągłego mrużenia oczu.

Niestety upływającego czasu nie da się zatrzymać. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie istnieją inteligentne oraz nowoczesne techniki niwelowania wszelakich defektów starzenia się skóry wokół oczu i uzyskania młodego, świeżego spojrzenia. Co najważniejsze – są to metody szybkie, bezbolesne i oczywiście dające świetne rezultaty.

Jednym ze skutecznych sposobów walki z problemem opadającej powieki jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plazma IQ. Jest to alternatywa do blefaroplastyki – zabiegu chirurgicznego, który poprzez regulację ilości skóry oraz jej napięcia prowadzi do odzyskania młodzieńczego wyglądu tkanek wokół oczu. W przeciwieństwie do wspomnianego zabiegu, Plazma IQ nie wymaga długiego okresu leczenia oraz wyłączenia z codziennego życia.

Urządzenie to pochodzi z Włoch i wykorzystywane jest w dermatologii, medycynie estetycznej a także chirurgii plastycznej. Plazma IQ jest nieinwazyjną metodą podnoszenia powiek, stosowaną zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu urządzenia to wytwarza plazmę, która łącząc się ze skórą w kontrolowany i bezinwazyjny sposób prowadzi do sublimacji (odparowanie wody z naskórka) oraz obkurczania się tkanek, co w rezultacie podnosi powiekę. Zabieg wykonywany jest punktowo, urządzenie to nie uszkadza skóry, a tym samym nie wyklucza z codziennych aktywności. Stosowane jest również znieczulenie powierzchniowe w postaci kremu znieczulającego. Zabieg jest szybki i trwa od 20 do 30 minut. Warto dodać, iż Plazma IQ podczas działania nie jest podłączona do prądu, co jest istotną wiadomością dla Pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z zabiegów z przepływem prądu.

Technologia plazmowa jest jedną z nielicznych rodzajów zabiegów medycyny estetycznej, gdzie efekty można zaobserwować niemal natychmiastowo. Obkurczenie się tkanek prowadzi do widocznego napięcia skóry i jej delikatnego podniesienia. Aby uzyskać optymalne efekty potrzebne jest od 1 do 4 zabiegów wykonanych w przedziale czasowym co 4 – 6 tygodni. Efekt wykonanego zabiegu utrzymuje się około 2 – 4 lat.

Plazma IQ umożliwia również szereg innych zabiegów upiększających, wpływających na dobre samopoczucie oraz większą pewność siebie. Należy do nich między innymi leczenie miejscowych blizn, rozstępów oraz wiotkości. Urządzenie to może również działać wspomagająco w procesie walki z łagodnym trądzikiem i bliznach potrądzikowych. Kolejnymi zaletami technologii Plazma IQ jest możliwość spłycenia zmarszczek oraz usuwanie niegroźnych zmian skórnych (np. brodawek, włókniaków), które nie wymagają leczenia histopatologicznego.

Do niewątpliwych zalet Plazmy IQ należy jej bezpieczeństwo. Dzięki tej metodzie nawet Pacjenci z rozrusznikiem serca mogą cieszyć się efektami zabiegu. Zabieg jest bezbolesny, precyzyjny, nie wpływa na otaczające, zdrowe tkanki, a rezultaty są widoczne bardzo szybko. W porównaniu do znanych zabiegów chirurgicznych, Plazma IQ jest metodą niezykle komfortową, umożliwiającą powrót do codziennych aktywności bez długiego okresu rekonwalescencji.

Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach po zabiegu, które pozwolą na utrzymanie efektu na jak najdłuższy okres czasu. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się strupki (punkty sublimacji), który powinny samoistnie zniknąć w ciągu 5 – 7 dni. Możliwe jest również pojawienie się lekkiego obrzęku, co nie powinno być powodem do zmartwień. Przez cały okres rekonwalescencji skórę powinno się smarować natłuszczającym kremem, który dodatkowo posiada właściwości łagodzące/przyspieszające gojenie. Warto również pamiętać o odpowiedniej higienie, która jest niezbędna do prawidłowej oraz szybkiej regeneracji naskórka. Wskazane są łagodne środki myjące bez dodatkowych parabenów. Nie ma przeciwskazań do noszenia makijażu – można się malować już drugiego dnia po zabiegu, jednak najlepszym (najmniej inwazyjnym) makijażem bedzie ten, wykonany przy użyciu kosmetyków mineralnych.

Istnieje kilka przeciwskazań do wykonywania zabiegów metodą Plazma IQ. Należą do nich między innymi: ciąża i karmienie piersią, choroby oczu, choroby nowotworowe, zażywanie leków światłouczulajacych (np. izotretynoina) czy aktywne stany zapalne skóry. Osoby z chorobami serca, układu krążenia, cukrzycą oraz innymi zaburzeniami metabolitycznymi, a także choroby tarczycy również nie powinny stosować technologii Plazmy IQ.

Artykuł powstał przy udziale specjalistów J’adore Instytut.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments