ojciec pio kiedy zmarł

Baza wiedzy

temat wybrany: ojciec pio kiedy zmarł

Poradnikowo informacyjny: Ojciec Pio – kiedy zmarł?

Ojciec Pio, właściwie Francesco Forgione, był włoskim kapucynem, mistykiem i stygmatykiem, uznawanym za świętego przez Kościół katolicki. Wiele osób zna go ze słynnego stwierdzenia, że „modlitwa jest siłą, która przyciąga Boga, a nie nasze słowa”.

Ojciec Pio urodził się 25 maja 1887 roku w Pietrelcinie we Włoszech, a zmarł 23 września 1968 roku w San Giovanni Rotondo, gdzie mieszkał przez większość swojego życia. Przez wiele lat pełnił tam funkcję spowiednika, a także pomagał chorym i biednym.

Ojciec Pio zyskał sławę dzięki swoim stygmatom, czyli widocznym na jego ciele ranom, które uważano za oznakę zbliżenia do Boga. Wiele osób modliło się do niego i utożsamiało z nim swoje problemy i cierpienia.

Ojciec Pio zmarł w wieku 81 lat, a jego pogrzeb zgromadził tysiące osób. Po jego śmierci zaczęły pojawiać się doniesienia o cudach, które miały miejsce dzięki jego wstawiennictwu. W 1999 roku został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II, a w 2002 roku kanonizowany przez jego następcę, Benedykta XVI.

Dziś Ojciec Pio jest jednym z najbardziej popularnych świętych w Kościele katolickim, a jego kult przyciąga wielu pielgrzymów do San Giovanni Rotondo. Warto pamiętać, że jego życie i nauczanie skupiają się na modlitwie, miłości do Boga i pomocy potrzebującym.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments