Odblaski dla dzieci i dorosłych - co musisz wiedzieć?

Odblaski dla dzieci i dorosłych – co musisz wiedzieć?

Polecane i promocje

Bezpieczeństwo zarówno dzieci i dorosłych, szczególnie po zmroku, jest szczególnie istotne. Często ulice, a dokładniej pobocza nie są dostatecznie oświetlone, przez co znacząco pogarsza się widoczność, dla osób kierujących pojazdami. Wówczas należytą uwagę powinni zachować przechodnie. Odpowiednie bezpieczeństwo mogą zapewnić im odblaski, które powinniśmy dość obficie umieścić. Dlaczego warto wyposażyć w odblaski zarówno dzieci jak i dorosłych?.

Popraw swoją widoczność

Nie da się ukryć, ze po zmroku widoczność staje się niezwykle ograniczona. Wówczas zarówno rowerzyści, jadący drogą czy poboczem, a także piesi, w szczególności dzieci, powinni zadbać o to, by stać się maksymalnie widocznym. Nie ma jednak co do tego reguły, ponieważ odblaski powinni nosić wszyscy, bez względu czy udają się na wieczorny spacer z psem, czy po prostu lubimy nocne spacery. Co możemy zrobić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo po zmroku?. Należy wówczas wyposażyć się w elementy odblaskowe. W prosty i szybki sposób, możemy zamówić je przez Internet, z dedykowanego sklepu odblaski24.com.pl. Jest to ceniony producent odblasków, od wielu lat zaopatrujący swoich klientów. Sklep razem z klientami, stara się więc znacznie poprawić bezpieczeństwo pieszych, dzieci i rowerzystów na drogach.

Odblaski w różnej postaci dla każdego

Zwykle odblaski kojarzą się z nudnym paskiem lub zawieszką. Nic bardziej mylnego. Obecnie dostępne są różnorodne elementy odblaskowe, dzięki którym każdy może wybrać coś dla siebie i zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Odblaski na rower, czy odblaski dla dorosłych wcale nie muszą być nudne. Oprócz opasek odblaskowych, do wyboru mamy także szelki odblaskowe, czy szczególnie polecane rowerzystom kamizelki odblaskowe. Dodatkowo, możemy też zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom, wybierając przeróżne odblaski dla dzieci. Dzięki różnorodnym wzorom i motywom, najmłodsi chętnie będą je nosić. Warto także dobrać odblaski do rodzaju aktywności. Dla sportowców, rowerzystów- odblaski na rower, które będą stabilne i widoczne, są idealnym rozwiązaniem. Odblaski dla rowerzystów są wykonywane przy użyciu trwałych technik, wówczas zagwarantowaną mamy wysoką odporność i wytrzymałość, także na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej wykorzystywanymi metodami do tworzenia odblasków dla dorosłych, dzieci i rowerzystów są:

  • sitodruk
  • laser
  • nadruk cyfrowy UV na folii odblaskowej
  • nadruk cyfrowy UV pod folią
  • transfer plastizolowy

Dlaczego warto nosić odblaski?

Przede wszystkim na szali jest nasze bezpieczeństwo. Ubrani na ciemno, po zmroku stajemy się więc niewidoczni. Na nieoświetlonych ulicach, sylwetka staje się praktycznie całkowicie rozmyta. Należy wziąć po uwagę również to, z jaką prędkością porusza się kierujący, gdyż im szybciej to robi, tym mniejsze jest pole widzenia. Dodatkowo, kierujący może być oślepiony przez pojazd jadący z naprzeciwka. To również stanowi ogromne zagrożenie dla pieszych. Weźmy też pod uwagę, długość drogi hamowania pojazdu, która zwykle wynosi kilkaset metrów. Rozwiązaniem tego typu problemów, są własnie odblaski na drodze. Dzięki temu już z większej odległości, kierowca dostaje sygnał, że ktoś znajduje się na poboczu, wówczas może zmniejszyć prędkość, a także wcześniej zacząć hamować. Odblaski dla dzieci czy odblaski dla dorosłych sprawiają, że jesteśmy widoczni ze znacznie większej odległości. Odblaski działają na bardzo prostej zasadzie, odbijając światło samochodowe. Dzięki nim, możemy wyświadczyć przysługę nie tylko sobie, ale także kierującemu, który będzie miał odpowiedni czas na reakcję. Zaletą jest nie tylko skuteczność, ale także niska cena. Ze względu na ogromny nacisk, na poprawienie bezpieczeństwa na drodze, możemy je dostać za darmo, w ramach niektórych akcji społecznych, a także jako gadżety, od niektórych firm. Jednak najważniejsze jest to, że jeśli chcemy się w nie wyposażyć osobiście, możemy nabyć je, już za kilka-kilkanaście złotych. Za poprawę bezpieczeństwa, a w niektórych przypadkach nawet uratowanie życia, nie jest to wygórowana cena.

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments