Oczyszczacz powietrza w pokoju dziecka

Oczyszczacz powietrza w pokoju dziecka

Aktulności

Zanieczyszczenie powietrza może mieć poważne skutki dla naszego zdrowia. Jeszcze groźniejsze może być dla organizmu dziecka, który dopiero się rozwija. Jeśli chcemy w pełni dbać o zdrowie naszego maluszka, weźmy pod uwagę to, by w jego pokoju postawić oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza zasysa powietrze. Filtry, jakie znajdują się w urządzeniu, zatrzymują cząsteczki zanieczyszczeń, a następnie oddają do pomieszczenia czyste powietrze. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie wdychać na przykład szkodliwych związków znajdujących się w smogu. Jednak kiedy pójdziemy do sklepu, okaże się, że modeli jest bardzo dużo, więc wybór wcale nie jest taki prosty. Zastanówmy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując oczyszczacz do dziecięcego pokoju i jakim modelom warto przyjrzeć.

Zanim kupimy oczyszczacz do pokoju dziecka

Każdy rodzic chce dla dziecka tego, co najlepsze. I właśnie tym mamy kierować się, wybierając oczyszczacz powietrza. Przede wszystkim oczyszczacz musi być cichy. Stały głośny szum może zakłócać sen dziecka i sprzyjać niepotrzebnemu rozdrażnieniu. Są urządzenia emitujące hałas, który jest cichszy niż szept i to na takich się koncentrujmy.

Ponadto, jeśli nasze dziecko ma słaby sen i nie chcemy za często wchodzić do jego pokoju, to zastanówmy się nad tym, czy nie zainwestować w oczyszczacz, którym będzie można sterować zdalnie za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Kolejna kwestia to ochrona urządzenia przed zmianą ustawień. Dzieci lubią przyciski i wszystkie nowe sprzęty. Testują, sprawdzają i bawią się nimi. Dlatego też spójrzmy, czy wybrane modele mają blokadę rodzicielską. Dzięki niej nie będziemy obawiać się, że pociecha coś przestawi.

Jakie oczyszczacze sprawdzą się w dziecięcym pokoju?

Na liście oczyszczaczy, które możemy wziąć pod uwagę, nie może zabraknąć oczyszcza Coway Classic. Model ten poleca się w pomieszczeniach do 40 m2. Wśród jego zalet wymienić należy cichą pracę, bo nawet na poziomie 22 dB i niewielki pobór prądu, który jest w przedziale między 4 a 38 W. Oczyszczacz ma dobrej jakości filtry i wspomnianą wcześniej blokadę rodzicielską.

Drugim ciekawym modelem jest oczyszczacz Sharp KC-D40EUW. On z kolei sprawdzi się, jeśli pokój naszego dziecka jest nie większy niż 26 m2. Poziom hałasu jest między 23 a 47 dB, a pobór prądu między 5 a 25 W. Ten model jest atrakcyjny nie tylko przez wzgląd na dobre filtry, ale także przez obecność jonizatora Plasmacluster, który poprzez jonizację eliminuje drobnoustroje i alergeny. Właśnie dlatego produkty Sharp poleca się m.in. alergikom. Model otrzymał certyfikat British Allergy Foundation.

Warto spojrzeć także na inny model tego samego producenta, czyli Sharp FP-F30EUH. Jest on odpowiedni do pomieszczeń nie większych niż 21 m2. Poziom hałasu jest między 26 a 47 dB, a pobór prądu między 13 a 51 W. Tutaj tak samo, jak w poprzednim modelu jest jonizator Plasmalcuster, a filtracja odbywa się na trzech poziomach, dzięki czemu powietrze jest czyste i wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Artykuł napisany we współpracy z firmą zdrovi.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments