Nietypowe święta

Nietypowe święta

Artykuł Miesiąca

O Dniu Babci czy Dniu Dziecka słyszał pewnie każdy. Są jednak święta, które nie zyskały tak dużej popularności. Głównie ze względu na swoją… nietypowość. O jakich świętach mowa?

 

Nietypowych świąt jest całe mnóstwo. Niektóre zwracają uwagę na ważne kwestie, inne z kolei mają za zadanie wywołać uśmiech na twarzy, tak jak na przykład Dzień Uśmiechu, który obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października.

Dzień lodów i dzień misia

Za oknami skwar leje się z nieba. Przyznaj, że to idealna okazja do tego, aby ochłodzić się lodami o ulubionym smaku. Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych przypada na 24 marca.

 

Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych został ustanowiony przez Parlament Europejski. Święto to ma na celu podniesienie świadomości konsumentów odnośnie kupowanych produktów, w tym wypadku lodów, a także ochronę – zarówno konsumentów, jak i producentów – przed nieuczciwymi praktykami konkurencji.

 

Mięciutkie, z dużymi brzuszkami i brązowymi, okrągłymi oczami – tak, to pluszowe misie. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To właśnie 25 listopada 1902 roku wyprodukowano pierwszą taką maskotkę.

 

Choć od premiery pluszowego misia minęło ponad 100 lat, popularność tych maskotek wcale się nie zmniejszyła. Te niezwykle urocze pluszaki są uwielbiane przez dzieci na całym świecie.

Kalendarz świąt nietypowych

Chcesz poznać więcej nietypowych świąt? Zajrzyj do kalendarza świąt nietypowych. Znajdziesz tam święta na każdy dzień – te mniej i bardziej poważne. Od dnia lizaka, przez dzień radia, aż po dzień osób niepełnosprawnych.

 

Z kalendarza świąt nietypowych możesz korzystać online. Wystarczy, że codziennie rano zerkniesz, jakie święto przypada na dany dzień. Być może poprawi Ci ono humor? A może zwróci uwagę na istotny problem?

 

Wolisz kalendarze w wersji papierowej? Nic straconego. Kalendarz świąt nietypowych możesz również wydrukować, aby zawsze mieć go pod ręką.

 

Wybierz najlepszą wersję kalendarza świąt nietypowych dla siebie i odkrywaj najróżniejsze święta. Może znajdziesz wśród nich takie, które szczególnie przypadnie Ci do gustu? https://zailedni.pl/

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments