moskwa jaki czas

Baza wiedzy

temat wybrany: moskwa jaki czas

Jeśli planujesz podróż do Moskwy lub po prostu potrzebujesz wiedzieć, jaki jest czas w tej stolicy Rosji, warto dowiedzieć się, jak działa strefa czasowa.

Rosja jest podzielona na jedenaście stref czasowych, z których każda ma różne ustawienia czasu. Moskwa znajduje się w strefie czasowej GMT+3, co oznacza, że jest trzy godziny przed czasem uniwersalnym (UTC).

Jeśli w Polsce jest godzina 12:00, w Moskwie będzie już 15:00. Warto pamiętać, że zmiana czasu letniego i zimowego w Rosji odbywa się w innych terminach niż w Polsce, co może wpłynąć na różnicę czasową między dwoma krajami.

Kiedy w Polsce obowiązuje czas letni, a w Rosji czas zimowy, różnica czasowa między Moskwą a Warszawą wynosi dwie godziny. Natomiast kiedy w Polsce obowiązuje czas zimowy, a w Rosji czas letni, różnica czasowa między Moskwą a Warszawą wynosi cztery godziny.

Warto pamiętać również, że w przypadku podróży do Moskwy należy wziąć pod uwagę czas przelotu i ewentualną zmianę stref czasowych na trasie lotu.

Podsumowując, aby wiedzieć, jaki jest czas w Moskwie, należy pamiętać o różnicy czasowej między Polską a Rosją oraz o ewentualnych zmianach czasowych na trasie podróży.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments