kto rządził rosją na przełomie 17 i 18 wieku

Baza wiedzy

temat wybrany: kto rządził rosją na przełomie 17 i 18 wieku

Kto rządził Rosją na przełomie 17 i 18 wieku?

Rosja to jedno z największych państw na świecie, które przez wieki miało wiele zmian władzy. Na przełomie 17 i 18 wieku Rosją rządzili carowie z dynastii Romanowów.

Pierwszym carem Romanowem był Michał I, który objął tron w 1613 roku. Jego następcami byli jego synowie, kolejno: Aleksej I, Fiodor III i Iwan V. Niestety, Iwan V był niepełnoletni, więc faktyczną władzę sprawowali regenci.

W 1682 roku na tron wstąpił car Piotr I Wielki, który przeprowadził wiele reform i modernizacji w Rosji. Jego następcą był car Piotr II, który zmarł w 1730 roku. Po nim tron objęła Elżbieta I, córka Piotra I, która była bardzo lubiana przez ludzi i wprowadziła wiele reform socjalnych.

Po śmierci Elżbiety I tron objął Piotr III, mąż Katarzyny II Wielkiej. Jednak po zaledwie sześciu miesiącach został obalony przez swoją żonę, która została cesarzową. Katarzyna II rządziła Rosją przez ponad 30 lat i była jednym z najważniejszych władców w historii państwa. Podczas jej panowania Rosja stała się jednym z największych mocarstw na świecie.

Warto zaznaczyć, że na przełomie 17 i 18 wieku Rosją rządzili tylko carowie z dynastii Romanowów, co w znacznym stopniu wpłynęło na historię i kulturę kraju. Dzięki ich rządom Rosja przeszła wiele zmian i modernizacji, które wpłynęły na rozwój kraju i jego pozycję na arenie międzynarodowej.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments