kto graniczy z rosja

Baza wiedzy

temat wybrany: kto graniczy z rosja

Kto graniczy z Rosją?

Rosja, jako największe państwo na świecie, graniczy z wieloma krajami. W Europie graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Litwą, Polską, Białorusią i Ukrainą. Na Azji graniczy z Kazachstanem, Chinami, Mongolią i Koreą Północną.

Granice Rosji są długie i rozciągają się na ponad 60 tysięcy kilometrów. Ta długa granica sprawia, że Rosja jest ważnym graczem na arenie międzynarodowej, a jednocześnie stawia przed nią wiele wyzwań i problemów.

W kontekście polskim graniczenie z Rosją jest niezwykle ważne. Polska graniczy z Rosją na długości około 200 kilometrów, co sprawia, że relacje między tymi dwoma krajami są bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. W ostatnich latach relacje te były napięte, między innymi z powodu konfliktu na Ukrainie.

Dlatego ważne jest, abyśmy mieli świadomość, kto graniczy z Rosją i jakie to ma dla nas znaczenie. Polska ma szczególną odpowiedzialność za swoją wschodnią granicę, dlatego też należy dbać o bezpieczeństwo i bliskie relacje z naszymi wschodnimi sąsiadami.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments