Otrzymanie kredytu w banku nie jest proste. Zanim bank wypłaci pieniądze, dokładnie sprawdza potencjalnego klienta, ocenia jego zdolność kredytową, bada dotychczasową historię zadłużenia, a także wymaga przedstawienia szeregu dokumentów. Dla wielu osób przejście bankowych procedur nie jest niemożliwe. Z uzyskaniem kredytu bankowego mają nie tylko osoby ze złą historią kredytową, ale i płacące alimenty czy zatrudnione w oparciu o umowy cywilnoprawne. Co zrobić, jeśli bank odrzucił wniosek o kredyt? Gdzie udać się po pomoc?
Spis Treści
Dlaczego bank odrzucił wniosek kredytowy?
Otrzymanie kredytu bankowego jest obwarowane licznymi warunkami. Bank przed przyznaniem finansowania musi się upewnić, że kredytobiorca będzie mógł spłacić dług w wyznaczonym terminie. Aby się o tym przekonać, analizuje liczne dokumenty, które należy dostarczyć już na etapie składania wniosku, a także bada historię i zdolność kredytową. Nawet najmniejsze wątpliwości podważają wiarygodność klienta i są zaliczane na jego niekorzyść. Im jest ich więcej, tym szanse na uzyskanie kredytu bankowego są mniejsze. Banki zazwyczaj odmawiają osobom bez stabilnego dochodu, już zadłużonym, płacącym alimenty, zatrudnionym na umowy cywilnoprawne, tym nieregulującym swoich długów w terminie. Powodów odmowy może być jednak o wiele więcej, co wtedy? Rozwiązaniem są kredyty pozabankowe.
Kredyty pozabankowe – czym są?
Kredyty pozabankowe to produkty oferowane przez firmy pożyczkowe i parabanki. Są one alternatywą dla trudno dostępnych kredytów bankowych. Niewiele się od nich różnią oprócz tego, że udzielane są przez inny typ instytucji. Pożyczki pozabankowe mogą być zawierane na dłuższy okres, a ich spłata rozłożona na raty. Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej wynosi 250 550 złotych, czyli tyle samo, ile kredytu konsumenckiego. Kredyty pozabankowe spłaca się w comiesięcznych ratach. Okres kredytowania może wynosić nawet kilka lat. Podobnie jak bankowy kredyt pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel. Parabanki mogą też udzielać pożyczek celowych. W tym segmencie dominuje pożyczka pozabankowa na samochód. Jak wskazuje jej nazwa, jest ona przeznaczona na zakup pojazdu (nowego lub używanego).
Pożyczki pozabankowe – jak je uzyskać?
Pożyczki pozabankowe zaciąga się o wiele szybciej i prościej niż bankowe kredyty. Przede wszystkim o wiele mniej jest formalności. Co prawda przy większych sumach firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów, jednak formalności trwają szybciej i są mniej szczegółowe. O kredyty pozabankowe mogą wystąpić nawet osoby zadłużone, że złą historią kredytową, czy o niskich dochodach. Dla nich przede wszystkim atrakcyjnym produktem będzie pożyczka pozabankowa bez BIK. Oznacza ona, że przed przydzieleniem wsparcia nie jest się weryfikowanym w bazach dłużników – BIK czy KRD. Pożyczka pozabankowa bez BIK jest wsparciem domowego budżetu w podbramkowej sytuacji. Bez BIK i KRD udzielane są szybkie pożyczki na niewysokie sumy, które należy spłacić maksymalnie do 60 dni. Warto jednak pamiętać, że w ofercie parabanków znajdują się i kredyty pozabankowe z dłuższym okresem spłaty i w bardzo wysokich kwotach. Z ich warunkami można zapoznać się w internetowej porównywarce kredytów pozabankowych. Online można też złożyć wniosek o pożyczkę z parabanku.
Pożyczki pozabankowe to coraz popularniejszy produkt finansowy na polskim rynku, więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie http://maszchwilke.pl/.