Kredyt we frankach nie musi być problemem. Sprawdź, jak wygląda pomoc dla frankowiczów

Kredyt we frankach nie musi być problemem. Sprawdź, jak wygląda pomoc dla frankowiczów

Warto przeczytać

Chcąc spełnić marzenie o własnym mieszkaniu lub domu, wielu z nas musi korzystać z pomocy banków. Nie posiadając dostatecznie dużych oszczędności, staramy się zaciągnąć kredyty, które będą dla nas najbardziej korzystne. Tak też zrobiły tysiące ludzi, którzy dekadę temu zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu w obcej walucie. Niestety, zmiany, jakie nastąpiły później sprawiły, że wielu z nich zmaga się obecnie z poważnymi problemami finansowymi. Co mogą zrobić? Czy istnieje realna pomoc dla frankowiczów i jaką ma formę? Przekonajmy się.

Dlaczego kredyty we frankach szwajcarskich są tak problematyczne?

Kilkanaście lat temu kurs franka szwajcarskiego w stosunku do złotówki był bardzo niski. Dlatego też wiele osób decydowało się na zaciągnięcie kredytu w tej właśnie walucie – tym bardziej, że uchodziła ona za jedną z najbardziej stabilnych na świecie. Dzięki temu mogli pożyczyć więcej, niż w przypadku kredytów złotówkowych, co więcej, również spłata zobowiązania nie wydawała się wówczas aż tak dużym obciążeniem jak w przypadku rat w złotówkach

Banki wyczuwając zainteresowanie klientów tą formą pożyczania pieniędzy, szybko dołączyły ją do swoich ofert oraz zabiegały, aby udzielonych kredytów było jak najwięcej. Przyznawano je szybko i łatwo, bez dokładnej analizy finansowej kredytobiorców oraz bez udzielania im rzetelnych i wyczerpujących odpowiedzi. Niestety, sytuacja uległa zmianie, a kurs franka szwajcarskiego już od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Do tego stopnia, że często mimo wielu lat spłacania zadłużenia wciąż wynosi ono tyle, ile koszt zakupu nieruchomości. Wiele osób zmaga się ze zbyt dużymi obciążeniami finansowymi, sporo straciło swój majątek. Sytuacja frankowiczów jest więc naprawdę dramatyczna.

Na czym polega pomoc dla frankowiczów?

Pomoc dla frankowiczów oferują obecnie fundacje, stowarzyszenia, kancelarie prawne oraz prywatne firmy zajmujące się zadłużeniami. Jest ona kompleksowa i dobierana indywidualnie do danego przypadku. Przede wszystkim wsparcie polega na dokładnym zapoznaniu się z umową kredytową oraz opowieścią kredytobiorcy. Zdarza się bowiem, że w dokumentach znajdują się nieprawdziwe zapisy, niedozwolone klauzule, a kredytobiorca nie został poinformowany o ryzyku, a nawet wprowadzony w błąd przez pracownika banku. Umowę z bankiem możemy więc renegocjować, a nawet pozwać bank do sądu i zażądać jej nieważności.

Czy warto z niej korzystać?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – jak najbardziej. Większość kredytobiorców nie posiada wiedzy z zakresu bankowości i prawa, przez co w kontaktach z bankiem są często na straconej pozycji. Profesjonalna pomoc dla frankowiczów świadczona przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów zwiększa nasze szanse na uporanie się z długami.

Jak widać, osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich są w trudnej, ale nie beznadziejnej sytuacji. Istnieje wiele podmiotów, które oferują pomoc dla frankowiczów. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu ewentualne batalie sądowe z bankami są znacznie łatwiejsze do wygrania i trwają krócej. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób, które zdecydowały się walczyć o swój majątek i bezpieczeństwo finansowe.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments