kiedy zatonął krążownik moskwa

Baza wiedzy

temat wybrany: kiedy zatonął krążownik moskwa

Kiedy zatonął krążownik Moskwa?

Krążownik Moskwa był jednym z najnowocześniejszych okrętów Floty Czarnomorskiej Rosji. Zbudowany w latach 70. XX wieku, służył przez wiele lat jako jednostka flagowa i brał udział w wielu operacjach morskich. Niestety, w 1995 roku doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego okręt zatonął. Czy wiesz, kiedy dokładnie to się stało?

Krążownik Moskwa zatonął 16 lutego 1995 roku, w trakcie manewrów na Morzu Czarnym. Około godziny 14:30 doszło do eksplozji w maszynowni, która spowodowała pożar na pokładzie. Załoga podjęła natychmiastowe działania, aby ugasić pożar i ratować okręt, jednak sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli. Po kilku godzinach okręt zaczął tonąć, a załoga musiała opuścić jednostkę.

W wyniku wypadku zginęło 12 marynarzy, a 27 osób odniosło obrażenia. Przyczyną eksplozji była awaria systemu chłodzenia w maszynowni, która doprowadziła do przegrzania silników i wybuchu. Tragiczne wydarzenie wywołało wiele kontrowersji i krytyki w Rosji, a także zwróciło uwagę na problem niedostatecznej kontroli stanu technicznego rosyjskiej floty.

Dzisiaj krążownik Moskwa jest jednym z największych wraków na dnie Morza Czarnego. Mimo że minęło już ponad 25 lat od jego zatonięcia, wciąż pozostaje to jednym z najważniejszych wydarzeń w historii rosyjskiej floty.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments