kiedy rosja zaatakowała polskę w 1939

Baza wiedzy

temat wybrany: kiedy rosja zaatakowała polskę w 1939

W 1939 roku Polska została zaatakowana przez Niemcy oraz Związek Radziecki, co rozpoczęło II wojnę światową. Rosja, czyli ówczesny Związek Radziecki, dokonała swojego ataku 17 września 1939 roku, co przyczyniło się do podziału Polski między Niemcy a ZSRR w ramach tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow.

Atak Rosji na Polskę miał miejsce w początkowej fazie wojny, która rozpoczęła się kilka dni wcześniej, gdy Niemcy przekroczyli granicę polską. Związek Radziecki wykorzystał tę sytuację, by rozpocząć ofensywę na wschodnim froncie, gdzie jego wojska zaczęły szybko zajmować polskie terytoria.

Atak Rosji na Polskę był jednym z wielu elementów sowieckiej agresji na Europę Wschodnią, która miała na celu nadanie lepszej pozycji Związkowi Radzieckiemu w regionie oraz zwiększenie jego wpływów politycznych. Jednakże dla Polski, która już borykała się z niemiecką agresją, atak Rosji był kolejnym ciosem, który doprowadził do całkowitej klęski i okupacji kraju przez oba państwa agresywnie działające w Europie.

Dlatego też, pamiętajmy o tragicznej historii II wojny światowej i jej ofiarach. Nie zapominajmy o tym, jak ważne jest zachowanie pokoju i dobrosąsiedzkich stosunków, by uniknąć takich tragedii jak te z przeszłości.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments