jak zmarł lew tołstoj

Baza wiedzy

temat wybrany: jak zmarł lew tołstoj

Jak zmarł Lew Tołstoj?

Lew Tołstoj, jeden z największych pisarzy w historii literatury, zmarł w 1910 roku. Istnieje wiele teorii na temat przyczyny jego śmierci, ale najbardziej popularną jest ta, że zmarł na zapalenie płuc.

Tołstoj urodził się w 1828 roku w Rosji i był znany ze swojego geniuszu literackiego oraz zaangażowania w sprawy społeczne i filozoficzne. Jego największymi dziełami są „Wojna i pokój” oraz „Anna Karenina”, które do dziś są uważane za klasyki literatury światowej.

W ostatnich latach swojego życia Tołstoj stał się coraz bardziej zaangażowany w ruchy społeczne i religijne. Zdecydował się na życie ascetyczne i porzucił swoje majątki, aby żyć w prostocie i oddać się modlitwie.

W październiku 1910 roku Tołstoj zdecydował się opuścić swoje rodzinne dobra i udać się w podróż do Astapowo, gdzie planował spędzić resztę swojego życia. Po dwóch dniach podróży zaczął odczuwać objawy choroby i został przyjęty do szpitala w Astapowie.

Dwa dni później, 20 listopada 1910 roku, Tołstoj zmarł w wieku 82 lat. Oficjalną przyczyną jego śmierci było zapalenie płuc, ale istnieją teorie, że został otruty lub popełnił samobójstwo.

Nie ma jednak pewności co do prawdziwej przyczyny śmierci Tołstoja, co wzbudza zainteresowanie wielu badaczy i fanów jego twórczości. Bez wątpienia jednak jego życie i dzieła pozostaną w pamięci i sercach czytelników na zawsze.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments