jak wygląda krążownik moskwa

Baza wiedzy

temat wybrany: jak wygląda krążownik moskwa

Krążownik Moskwa to jeden z najpotężniejszych okrętów wojennych rosyjskiej floty. Jego budowa rozpoczęła się w 1976 roku, a w 1983 roku został włączony do służby. W skład wyposażenia krążownika wchodzi między innymi artyleria, rakiety przeciwlotnicze oraz przeciwrakietowe i torpedy.

Krążownik Moskwa ma długość aż 186 metrów, szerokość 20 metrów i wyporność 11 500 ton. Jego prędkość maksymalna wynosi 32 węzły, co pozwala mu na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych.

Wygląd zewnętrzny krążownika Moskwa jest imponujący. Okręt ma charakterystyczny kształt, który pozwala na łatwe rozpoznanie go wśród innych jednostek pływających. Na pokładzie krążownika znajdują się liczne anteny i radary, które umożliwiają śledzenie ruchu innych statków oraz wykrywanie zagrożeń.

Jeśli chcesz zobaczyć krążownik Moskwa na własne oczy, możesz zobaczyć go w bazie marynarki wojennej w Sewastopolu na Krymie. Warto jednak pamiętać, że jest to obiekt wojskowy i dostęp do niego jest ograniczony.

Podsumowując, krążownik Moskwa to imponujący okręt wojenny, który odgrywa ważną rolę w rosyjskiej flocie. Jego budowa i wyposażenie sprawiają, że jest to jedna z najpotężniejszych jednostek pływających na świecie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments