Jak w prosty sposób uzyskać pozwolenie na wjazd do USA?

Jak w prosty sposób uzyskać pozwolenie na wjazd do USA?

Dom i Ogród Firma Polecane i promocje Prasówki Prawo

Chyba każdy choć raz marzył o podróży do Stanów Zjednoczonych. Ten ogromny kraj ma wszystko, czego może oczekiwać podróżnik: piękne miasta, zabytki i niesamowitą przyrodę. Tak dużej różnorodności kulturowej nie znajdziemy w żadnym europejskim państwie. W jaki sposób zrealizować swoje marzenia i zaplanować podróż do USA? Najważniejsze są odpowiednie dokumenty.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas podróży do USA?

Od kiedy Polska została włączona do programu ruchu bezwizowego, wyjazd do Stanów Zjednoczonych stał się o wiele łatwiejszy. Oznacza to, że do podróży w celach turystycznych i biznesowych nie potrzebujemy wizy. Konieczne jest jednak uzyskanie pozwolenia na wjazd. Podróżny musi zarejestrować się w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization).

Jedyny dokument, jaki jest potrzebny to ważny paszport z chipem do odczytu komputerowego. Zezwolenie na wjazd bez wizy obejmuje 90 dni. Należy pamiętać, że pobytu nie można przedłużyć. Konieczny jest powrót do kraju ostatniego miejsca zamieszkania. Dłuższa podróż wymaga ubiegania się o wydanie wizy odpowiedniej kategorii.

W jaki sposób przebiega rejestracja?

Za pośrednictwem internetowego systemu ESTA należy wystąpić z prośbą o pozwolenie na wjazd do USA. Najlepiej korzystać z oficjalnej strony internetowej. Inne portale mogą doliczać dodatkową opłatę za wniosek. ESTA to koszt 14 dolarów. W formularzu należy podać podstawowe informacje, takie jak: imię, nazwisko, adres, numer paszportu oraz imiona i nazwiska rodziców.

Dodatkowo można podać informację o zatrudnieniu. Jest to wskazane, ponieważ dajemy jasny sygnał, że nie będziemy szukać pracy w USA. Aplikację najlepiej złożyć minimum 72 godziny przed wyjazdem. Zostaniemy również poproszeni o podanie adresu pobytu w Stanach. W dniu wylotu należy mieć również zakupiony bilet powrotny. Nie jest to wymagane w przypadku wjazdu z terytorium Kanady czy Meksyku.

Brak zgody na wyjazd?

Może się tak zdarzyć, że dostaniemy odmowę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Osoby, które nie posiadają ważnej wizy lub zezwolenia ESTA, nie zostaną nawet wpuszczone na pokład samolotu. Przyczyn może być wiele. Przede wszystkim musimy być obywatelem państwa, które należy do programu ruchu bezwizowego. Sam fakt mieszkania w Polsce nie wystarczy.

Decyzję odmowną prawdopodobnie dostaną też osoby karane, szczególnie w sprawach karnych. Jeśli członek naszej rodziny mieszka w USA na stałe, to również może być przyczyną odmowy. Nie oznacza to kategorycznego zakazu wjazdu do kraju.

Takie osoby zmuszone są ubiegać się o wizę turystyczną lub innego rodzaju. ESTA jest ważna przez dwa lata. Upoważnia do wielokrotnego przekraczania granicy Stanów. Po tym czasie należy złożyć wniosek ponownie. To samo w sytuacji, kiedy nasz paszport straci ważność.

Zwiedzanie Stanów Zjednoczonych jeszcze nigdy nie było tak proste. Wszelkie formalności można dopełnić przez internet bez wychodzenia z domu. Pozostaje jedynie wybranie ciekawych miejsc do zobaczenia, a to chyba najtrudniejsza decyzja, ponieważ jest w czym wybierać.

Więcej informacji znajdziecie na Estavisa.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments