Jak ustawić meble w sypialni?

Jak ustawić meble w sypialni?

Budownictwo Dom i Ogród Firma Prasówki

Sypialnia jest pomieszczeniem, którego urządzenie musimy dokładnie przemyśleć. Ma to być wnętrze, które będzie sprzyjać naszemu wypoczynkowi, dlatego musi nam zapewnić odpowiedni komfort użytkowania oraz cieszyć oko odpowiednią aranżacją.

Które meble warto wybrać do sypialni?

Firmy meblarskie posiadają wiele różnych produktów, które chcielibyśmy mieć w naszej sypialni. Zależy nam na jak największym łóżku, dużej komodzie z pojemnymi szufladami, trzydrzwiowej szafie oraz innych elementach, które chętnie wstawilibyśmy do pokoju.

Zanim jednak zdecydujemy się na te wszystkie produkty, powinniśmy sumiennie przeanalizować przestrzeń dostępną w sypialni. Jeśli wstawimy tam zbyt wiele mebli, to może się ukazać, że nie będzie nawet przestrzeni na to, aby swobodnie otworzyć drzwi od szafy albo wysunąć szufladę spod łóżka.

Jakie meble są niezbędne w sypialni?

Oczywiście najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Wielkość takiego mebla musi być dopasowana do wzrostu osób oraz dostosowana do ilości osób, które będą tam spać.

Dla jednej osoby niepotrzebne jest duże łoże małżeńskie, aby spać wygodnie. Natomiast dla pary ciężko będzie wypoczywać w jednym, małym łóżku. Dlatego przed zakupem takiego meble do sypialni musimy dokładnie, określić kto będzie z niego korzystał.

Jeżeli nasza sypialnia jest niewielkich rozmiarów, to w zupełności wystarczy łóżko wraz z niewielkim, praktycznym stolikiem nocnym. Natomiast jeśli posiadamy przestronną sypialnię, to dopiero wtedy możemy zastanowić się nad zakupem dodatkowych mebli, takich jak: regał, komoda czy toaletka.

W jaki sposób ustawić meble w sypialni?

W sypialni na początek powinniśmy ustawić łóżko, ponieważ jeśli inne elementy się nie zmieszczą, to zwyczajnie z nich zrezygnujemy. Najlepiej jest ustawić je pod jedną ze ścian, tak aby zagłówek znalazł się na środku długości tej ściany.

Jeśli urządzamy sypialnię małżeńską, to musimy ustawić łóżko tak, aby każdy z małżonków miał wygodny dostęp, bez żadnych przeszkód. Natomiast w przypadku łóżka z szufladami na pościel, trzeba dodatkowo pamiętać o tym, aby zostawić jeszcze więcej miejsca, dzięki czemu swobodnie będziemy mogli wysuwać szufladę.

Obok łóżka dobrze jest postawić nocną szafkę. Jeśli nie posiadamy na nią miejsca, to warto zdecydować się na półkę ścienną, która stworzy wygodne miejsce do składania podręcznych rzeczy i nie zajmie dużo przestrzeni. Przy łóżku dwuosobowym powinniśmy zastosować dwa stoliki nocne.

Kiedy decydujemy się na to, aby wstawić do sypialni również szafę, to warto postawić ją pod ścianą, przy której stoi łóżko. Będzie można w ten sposób stworzyć przytulny kąt i nie doprowadzić do przytłaczającej przestrzeni. W ten sposób szafa będzie mogła być swobodnie otwierana bez żadnych przeszkód.

W przypadku dodatkowych mebli do sypialni, takich jak toaletka czy komoda, musimy kierować się zasadą, że od rogu pokoju ustawiamy duża meble, a od środka te najlżejsze. Pozwoli to uniknąć efektu przytłaczającego wnętrza. Jeżeli dysponujemy bardzo małą sypialnię, to warto postawić na meble wielofunkcyjne.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments