jak rosjanie obchodzą walentynki

Baza wiedzy

temat wybrany: jak rosjanie obchodzą walentynki

Walentynki to popularne święto obchodzone na całym świecie, również w Rosji. Jednakże, zwyczaje związane z tą okazją nieco różnią się od tych, które znamy z zachodnich krajów.

W Rosji, Walentynki nazywane są Dniem Wszystkich Zakochanych (???? ???? ??????????) i obchodzone są 14 lutego. Choć święto to nie jest tak popularne jak w innych krajach, to z roku na rok zyskuje na popularności.

W Rosji, Walentynki są zwykle obchodzone w romantycznej atmosferze, a większość ludzi spędza ten czas ze swoimi ukochanymi. Popularne jest również wręczanie róż i słodyczy, a także odwiedzanie restauracji i kawiarni. Jednakże, zwyczaj wręczania prezentów nie jest tak powszechny jak w innych krajach, a relacje między partnerami są zwykle bardziej subtelne i romantyczne.

Należy jednak zauważyć, że w Rosji nie wszyscy obchodzą Walentynki. W niektórych kręgach społecznych, zwłaszcza wśród starszych ludzi, Walentynki są uważane za zachodni zwyczaj i nie są akceptowane. Ponadto, w Rosji istnieje wiele innych świąt i okazji, które są bardziej popularne niż Walentynki, takie jak święto Maslenicy czy Dzień Kobiet.

Podsumowując, Walentynki są obchodzone w Rosji w romantycznej atmosferze, choć zwyczaje związane z tą okazją różnią się trochę od tych, które znamy z zachodnich krajów. Dlatego, jeśli planujesz spędzić Walentynki w Rosji, warto wcześniej zapoznać się z miejscowymi zwyczajami i kulturą.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments