Jak powinno wyglądać przyjęcie komunijne?

Jak powinno wyglądać przyjęcie komunijne?

Polecane i promocje

Przygotowując przyjęcie komunijne dla dziecka chcemy by było to wyjątkowe wydarzenie. Wśród wielu propozycji sposobów organizacji tego typu uroczystości duża część osób zadaje sobie pytanie – jak powinna wyglądać ta niepowtarzalna chwila? O jakie szczegóły warto zadbać i w jaki sposób zaplanować przyjęcie by było ono mile wspominane?

Odpowiednie miejsce

Na początku powinniśmy wybrać odpowiednie miejsce na organizację przyjęcia komunijnego. Coraz mniej tego typu uroczystości jest wyprawianych w domach, za to coraz więcej osób poszukuje restauracji na komunię. Powinna ono sprostać naszym wymaganiom zarówno jeśli chodzi o lokalizację jak i wystrój lokalu. Warto jest poświęcić trochę czasu, by wybrać tę idealną. Sprawdźmy również ilu gości jest w stanie pomieścić sala i czy ta ilość jest wystarczająca, by komfortowo ugościć zaproszone przez nas osoby.

Wystrój i dekoracja sali

Istotnym elementem tak wyjątkowego wydarzenia jak przyjęcie komunijne jest dobrze dobrana dekoracja, zgodna z charakterem uroczystości. Powinniśmy więc dopytać kierownictwo wybranej przez nas restauracji na komunię o to, kto będzie odpowiedzialny za przystrojenie sali. Warto omówić kwestie związane z doborem, kwiatów, obrusów, bieżników, serwetek i innych elementów dekoracyjnych by wygląd finalny miejsca, w którym organizujemy przyjęcie, odpowiadał naszym wyobrażeniom o idealnym wystroju. Wśród najchętniej wybieranych ozdób na stół komunijny królują te w odcieniach bieli, odznaczające się wytwornością i elegancją, a zarazem wspaniale korespondujące z charakterem uroczystości. Dużą zaletą przyjęć komunijnych jest to, że mają one miejsce na wiosnę, a co za tym idzie o tej porze roku mamy bardzo duży wybór pięknych kwiatów, które są doskonałą i ponadczasową dekoracją. Warto postawić na kompozycje białych kwiatów i zielonych dodatków, takich jak, na przykład gałązki mirtu. Przy stole powinniśmy również w sposób szczególny wyróżnić miejsce dla dziecka, które przystąpiło do Komunii. Dobrym pomysłem są, na przykład ozdobne pokrowce na krzesła, które można dodatkowo ozdobić roślinnością według własnych upodobań.

Menu

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego menu. Ustalmy z kierownictwem restauracji ilość oraz rodzaje serwowanych gościom potraw. Na uroczystościach, takich jak komunia, nierzadko sporą część zaproszonych osób stanowią dzieci – warto więc spytać o menu dziecięce przygotowane specjalnie dla nich. Jeśli wśród gości są wegetarianie lub weganie, zadbajmy o to, by pośród potraw podawanych na przyjęciu znalazły się pozycje zgodne z ich dietą. Dzięki poświęceniu większej uwagi menu i dokładnemu omówieniu go z obsługą restauracji sprawimy, że nasi goście będą mogli wybrać potrawy zgodne z ich preferencjami, a dzięki temu poczują się docenieni. To z pewnością wpłynie na ich pozytywny stosunek do organizacji naszej uroczystości.

Przyjęcie komunijne jest niepowtarzalną okazją do uroczystego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Warto zadbać o jego dobrą organizację, aby zostawiło w pamięci dziecka i zaproszonych gości same pozytywne wspomnienia.

Artykuł został przygotowany we współpracy z restauracjanadpotokiem.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments