Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Prasówki

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak łatwo zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej wytwarzane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale niestety już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach i wartościach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, chociażby w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do pewnego portu przez olbrzymi tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i biorąc do ostatniego planu stosunkowo małych pieniędzy. Jak to stanowi zatem możliwe?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy należy o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny gwarantujące ich kup, np. po parę beczek na łebka? Tak nie! Kto i gdzie aby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet szczególnie prestiżową, jak wspominamy o inwestowaniu, byłaby pełna nieopłacalność tego gatunku handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w stopniach wysokiej koniunktury, czyli opłatach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie dużych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na swoim podwórku (o ile nie żyjemy w domu, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mały i złudny, i w współczesnym kolejnym przypadku zarobilibyśmy 32 zielone i wyłącznie wtedy, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i żeby ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Praktyczne i fizyczne zyskiwanie na ropie naftowej
Prostym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie wykorzystujemy w bieżącej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich wartość jest tłumaczona na zasadzie tych cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Są one swoją wadę, i stanowi nią płynność, gdyż przekazać je wolno na dowolnej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak jednostki funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są praktycznie tym tymże, i do ostatniego powodują dużo wartości oraz piękniejsze oczekiwania finansowe, jednocześnie nie są więc propozycją dla całych.

Zarabianie na spadkach cen ropy naftowej
Obecna pozycja na zbytach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z cieplejsza trudna, a przynajmniej dla całych tych, którzy inwestują pieniądze z nadzieją na wzrosty. Jak wtedy korzystać w Polsce, będąc dodatkowo niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD
Nie znajdziemy ich na własnej GPW, przecież toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na wszelkim etapie wtajemniczenia i przy małych środkach finansowych. W współczesnym wypadku zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy jeszcze z ostatnich podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową zaś nie tylko, to Oil Profit, gdzie sprawę z grą o wielkie pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i stanowi więc najłatwiejsza, najsilniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Też można na niej używać z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że uważając na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów oraz przy domu na zapis o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na karcie Oil Profit

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments