Jak i gdzie studiować dietetykę w czasie pandemii?

Jak i gdzie studiować dietetykę w czasie pandemii?

Warto przeczytać

Panująca od roku pandemia dotknęła wszystkich dziedzin życia. Mocno zweryfikowała nasze zwyczaje, dotyczące pracy, jak również nauki. Nie chcesz tracić czasu i stawiasz na edukację? Jednym z modniejszych kierunków jest dietetyka. Gdzie studiować i w jakim trybie?

Nowe oblicze życia studenckiego

Polskie uczelnie od lat proponują różne modele nauki. Do popularnych studiów stacjonarnych dołączyły także zajęcia w trybie niestacjonarnym. Co zmieniło się w ostatnim roku? Wszystkie uczelnie musiały się zmierzyć z nauczaniem zdalnym. Najlepiej test zdały te, które już wcześniej oferowały naukę w takim trybie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś składał lub składała dokumenty na wydział dietetyka. Gdzie studiować? Studia niestacjonarne to w tym momencie najbezpieczniejsza opcja. Co prawda życie studenckie toczy się online, ale ten problem dotyczy teraz wszystkich adeptów wyższego wykształcenia.

Nauka drugiego zawodu

Dylematy, dotyczące studiowania nie dotyczą tylko bardzo młodych ludzi. Coraz częściej uzupełnieniem lub poszerzeniem wykształcenia interesują się osoby o ugruntowanej pozycji zawodowej. Dla nich również dostępna jest dietetyka. Gdzie studiować mając pracę na etat? Poszukaj uczelni, oferującej zdalny tryb nauki. To ty zdecydujesz, kiedy masz czas na zajęcia. Nie ma konieczności logowania się o konkretnej godzinie. Przerabiasz materiał w wolnym czasie, ale z ewentualnymi wątpliwościami możesz się zwrócić do swoich wykładowców. Nowy zawód to albo zupełnie inna praca, albo poszerzenie dotychczasowych kompetencji.

Studia niestacjonarne dla młodych mam

Interesuje cię dietetyka? Gdzie studiować, jeśli jesteś młodą mamą? Wybierz ten sam model, jak dla osób pracujących. Nauka w trybie online to jedyna opcja, na jaką wiele mam może się zdecydować. Zamiast czekać kilka lat na nowy zawód, poszerzaj horyzonty w czasie pandemii. Zajęcia niestacjonarne to opcja uczenia się w domu. Kontakt wirtualny z wykładowcą ułatwia przyswajanie wiedzy. Nie musisz nigdzie jeździć, bo nawet proces rekrutacji odbywa się online. Nie ryzykujesz więc zdrowiem swoim i swoich bliskich podczas pandemii.

Dietetyka, czyli zawód z przyszłością

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważnym kierunkiem jest dietetyka. Gdzie studiować? Poszukaj uczelni, która oferuje naukę najpierw studia pierwszego stopnia. Jeśli uznasz, że dobrze wybrałeś, wiedzę możesz uzupełnić na studiach podyplomowych. Jako dietetyk będziesz mile widziany w wielu miejscach. Nie tylko poradni dietetycznej, ale także przy konsultowaniu menu w placówkach zbiorowego żywienia. Niektórzy dietetycy specjalizują się w pracy ze sportowcami i innymi osobami aktywnymi fizycznie. Inni wybierają trudną drogę pomocy osobom z zaburzeniami żywienia. Dróg kariery w tym zawodzie z pewnością ci nie zabraknie.

Studia poszerzają nasze zawodowe kompetencje. Zajęcia online to doskonała opcja nawet na czas ewentualnego lockdownu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments