Jak dobrać ramki na zdjęcia do naszego wnętrza?

Jak dobrać ramki na zdjęcia do naszego wnętrza?

Warto przeczytać

Proces urządzania wnętrza nowo nabytego mieszkania czy domu nie jest łatwy – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jeżeli kupiliśmy coś w stanie deweloperskim, musimy zadbać o absolutnie wszystko – od koloru ścian, przez nawierzchnię, po której będziemy się poruszać (podłogę), aż po meble. Przy tym wszystkim musimy jednocześnie brać pod uwagę bardziej praktyczną stronę aranżacji wnętrz, a zatem konieczność wplecenia w nią sprzętu gospodarstwa domowego – pralki, lodówki, zmywarki i innych.

o wszystko jednak nie ma znaczenia, jeżeli nie zbudujemy odpowiedniego stylu naszego mieszkania. Powinniśmy to zrobić już na początku, później po prostu trzymając się naszego założenia. Jeżeli zatem jeden pokój został stworzony z myślą o nowoczesności i modernistycznym podejściu, pozostałe również powinny zostać zaprojektowane zgodnie z tą myślą. Co jednak zrobić w momencie, gdy już urządziliśmy mieszkanie, ale wciąż brakuje w nim „tego czegoś” – tej nietypowej nutki, która sprawiałaby, że byłoby bardzo charakterystyczne, a jego styl odpowiednio podkreślony, powinniśmy zadbać o pomniejsze dodatki. W końcu powiedzenie, że „diabeł tkwi w szczegółach” ma w sobie dużo prawdy! Jednym z elementów, które warto zakupić są ramki na zdjęcia.

Dlaczego warto postawić na właściwe ramki na zdjęcia?

Odpowiednie ramki na zdjęcia spełniają dwie funkcje, jednocześnie podkreślając zdjęcie, które się w nich znajduje, ale też same w sobie są nietuzinkową dekoracją decydującą o bardzo intymnym klimacie pomieszczenia. Ładnie zaaranżowane ramki na ścianę potrafią czynić cuda, dlatego też tak istotne jest zastanowienie przy ich wyborze.

Jak dobrać odpowiednie ramki?

To, jaką ramkę wybierzemy zależy przede wszystkim od głównej stylistyki pomieszczenia. Jeżeli mamy mało miejsca, zazwyczaj staramy się, aby ramki na zdjęcia nie odciągały uwagi od innych rzeczy, a jednocześnie były dobrze widoczne. Większa ilość miejsca to z kolei jeszcze większe możliwości – zamiast bowiem wieszać jedno zdjęcie, możemy sobie pozwolić na stworzenie mini-galerii o unikalnym rozstawieniu zdjęć o różnej wielkości.

Bardzo ważny jest również rodzaj ramki – te wyraziste i zdobione pozwalają nam podkreślić to, co znajduje się na zdjęciu. Nie zawsze jednak to na tym musi nam zależeć. Popularne są ostatnio również antyramy, które choć pozwalają utrzymać zdjęcie na ścianie, same w sobie nie rzucają się w oczy. Na popularności zyskują też… ramki namalowane na ścianie, które pozwalają wznieść aranżację na zupełnie inny poziom.

Ci chcący jeszcze bardziej podkreślić efekt wywołany przez ramki często decydują się na zamontowanie w nich delikatnego oświetlenia, stonowanego, ale klimatycznego. Pozwala to osiągnąć klimat, którego pozazdrości nam każdy.

Podsumowanie

Choć wydawałoby się, że ramki na zdjęcia są czymś na tyle małym, że nie należy się za bardzo zastanawiać nad ich zakupem, rzeczywistość jest inna. Dobrze dobrane, są w stanie podkreślić cały nasz wystrój, a dodatkowo mocno go spersonalizować, czyniąc go miejscem z charakterem i własną duszą. Dlatego też wybierzmy takie ramki, które przykują uwagę odwiedzających do naszego mieszkania.

Źródło: Home & You

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments