Jak dobrać pompę ciepła?

Jak dobrać pompę ciepła?

Warto przeczytać

Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale bardzo ważne jest jej prawidłowe wybranie, aby w pełni odpowiadała ona potrzebom wszystkich osób. Prawidłowe wybranie pompy i dopasowanie jej do swoich potrzeb będzie miało faktycznie sens. Wygenerowanie odpowiedniej ilości ciepła pozwoli na zachowanie komfortu mieszkania w konkretnej nieruchomości, a jednocześnie pozwoli na bardzo wygodne korzystanie z niego. Przedstawiamy na czym się skupić podczas wybierania pompy ciepła.

Źródło ciepła

W przypadku wybierania pompy ciepła bardzo ważne jest zasilanie jej z odpowiedniego źródła. Ten właśnie parametr w bardzo dużym stopniu przekłada się na koszty samej instalacji i należy go dopasować do istniejących w danym miejscu możliwości. Najprostsze rozwiązanie to pozyskiwanie ciepła z powietrza zewnętrznego i tego wydostającego się z wentylacji. Takie źródło istnieje przy każdej nieruchomości i to właśnie takich pomp na rynku istnieje najwięcej. W niektórych miejscach można jednak zdecydować się na pompy, które będą pobierały ciepło z wody. W takiej sytuacji niezbędne jest jednak posiadanie na posesji studni lub stawu. Istnieją także rozwiązania pobierające ciepło z gruntu. Najtańsze są jednak pompy korzystające z powietrza i to również one cieszą się największą popularnością wśród klientów i są najczęściej wybieranymi produktami.

Przeznaczenie pompy

Kolejna kwestia, nad którą warto się zastanowić to kwestia przeznaczenia konkretnej pompy. Istnieją bowiem rozwiązania, które są stworzone jedynie do przygotowywania wody. Takie pompy są zdecydowanie tańsze w zakupie i montażu. Ich konstrukcja sprawia jednak, że mogą działać one jedynie, gdy na zewnątrz jest ciepło. Dodatkowo takie pompy nie dają aż tak wysokich oszczędności na ogrzewaniu, gdyż przygotowują tylko i wyłącznie wodę.

NobenInstal.pl – certyfikowany instalator pomp ciepła

Podsumowanie

Dwie przedstawione powyżej kwestie to najważniejsze aspekty, które są związane z użytkowaniem pomp i warto zwrócić na nie jak najbardziej uwagę. Prawidłowe dopasowanie urządzenia pod te aspekty sprawi, że jego użytkowanie będzie bardzo przyjemne i bardzo komfortowe dla wszystkich osób.

Artykuł przygotował portal https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Też mam taka pompę ciepła, jestem zadowolony z kosztów ogrzewania