ile rosja straciła sprzętu

Baza wiedzy

temat wybrany: ile rosja straciła sprzętu

Ile Rosja straciła sprzętu w ostatnich latach?

W ciągu ostatnich lat Rosja zaangażowała się w wiele konfliktów militarnych, co przyniosło poważne straty w sprzęcie militarnym. Według ekspertów, Rosja straciła wiele sprzętu w Syrii, gdzie od 2015 roku prowadzi działania militarne na wsparcie rządu Baszara al-Asada.

Według niektórych źródeł, Rosja straciła w Syrii ponad 100 samolotów, w tym m.in. myśliwce i helikoptery. Ponadto, w wyniku walk zostało zniszczonych wiele pojazdów opancerzonych, czołgów i wyrzutni rakietowych. Straty Rosji w Syrii były ogromne, ale Rosja jest w stanie szybko uzupełnić swoje rezerwy sprzętu.

Kolejnym miejscem, w którym Rosja straciła sprzęt, była Ukraina, gdzie od 2014 roku toczy się konflikt zbrojny na wschodzie kraju. Rosja nie przyznała się do przysyłania swoich wojsk na Ukrainę, ale ekspertom udało się udokumentować obecność rosyjskich żołnierzy i sprzętu w tym regionie. Według różnych źródeł, Rosja straciła w konflikcie na Ukrainie setki pojazdów opancerzonych, czołgów i artylerii.

Rosja poniosła również straty w sprzęcie podczas operacji w Gruzji w 2008 roku. Rosyjskie wojska wkroczyły do Gruzji, aby wesprzeć separatystyczne regiony Osetii Południowej i Abchazji. Walki trwały kilka dni, a Rosja straciła wówczas kilka samolotów oraz wiele pojazdów i sprzętu.

Podsumowując, Rosja straciła wiele sprzętu w ostatnich latach w wyniku swoich działań militarnych. Chociaż straty były poważne, Rosja jest w stanie szybko uzupełnić swoje zapasy sprzętu i kontynuować swoje działania militarne.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments