ile rosja ma ludności

Baza wiedzy

temat wybrany: ile rosja ma ludności

Rosja jest największym państwem na świecie pod względem obszaru i znajduje się na pierwszym miejscu w Europie. Zgodnie z danymi na 2021 rok, Rosja ma około 146,7 milionów ludności i jest to największa liczba mieszkańców w Europie.

Jeśli planujesz wyjazd do Rosji lub po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę o tym kraju, warto dowiedzieć się więcej o jego ludności. Jak już wspomnieliśmy, Rosja ma ponad 146 milionów mieszkańców, co stanowi około 2% całej populacji na świecie.

Największe miasta Rosji to Moskwa, Petersburg, Nowosybirsk i Jekaterynburg. Moskwa jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w Europie, z populacją wynoszącą ponad 12 milionów ludzi. Petersburg ma populację około 5,3 miliona ludzi, zaś Nowosybirsk i Jekaterynburg mają odpowiednio 1,6 i 1,5 miliona mieszkańców.

Warto również wiedzieć, że Rosja jest bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym. Największą grupą etniczną są Rosjanie, którzy stanowią ponad 80% populacji kraju. Inne grupy etniczne to Tatarzy, Ukraińcy, Czuwasze, Białorusini, Tuvini i wiele innych mniejszych grup.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat Rosji i jej populacji, warto zagłębić się w literaturę i przeczytać o historii oraz kulturze tego kraju. Rosja to fascynujące miejsce z bogatą historią i dziedzictwem kulturowym, które warto poznać.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments