ile ludności ma rosja

Baza wiedzy

temat wybrany: ile ludności ma rosja

Rosja jest największym krajem na świecie pod względem powierzchni, zajmując ponad 17% powierzchni lądowej na Ziemi. Jednak ile ludności zamieszkuje ten potężny kraj?

Według ostatniego spisu ludności przeprowadzonego w 2010 roku, Rosja ma ponad 143 miliony mieszkańców, co czyni ją największym krajem w Europie i dziewiątym największym krajem na świecie pod względem liczby ludności. Od tamtej pory liczba mieszkańców Rosji wzrosła nieznacznie, ale nadal pozostaje na tym samym poziomie.

Jednakże, warto zaznaczyć, że Rosja to kraj o ogromnej różnorodności etnicznej, gdzie mieszkańcy posługują się ponad 100 językami. Znaczna część populacji Rosji zamieszkuje w miastach, z Moskwą jako największym miastem kraju, które zamieszkuje ponad 12 milionów ludzi.

Z punktu widzenia ekonomicznego, Rosja jest jednym z największych producentów ropy naftowej i gazu ziemnego na świecie. Wielu ludzi w Rosji pracuje w sektorze energetycznym, a także w przemyśle ciężkim, rolnictwie i turystyce.

Ze względu na swoją wielkość i różnorodność, Rosja to kraj, który warto poznać i eksplorować. Od pięknych krajobrazów po bogatą kulturę i historię, Rosja zapewnia niezapomniane wrażenia dla turystów i badaczy.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments