ile kosztował krążownik moskwa

Baza wiedzy

temat wybrany: ile kosztował krążownik moskwa

Krążownik Moskwa był jednym z najpotężniejszych okrętów zbudowanych przez Związek Radziecki. W chwili swojego powstania w latach 60. XX wieku był jednym z największych okrętów wojennych na świecie, uzbrojonym w działa artyleryjskie, pociski rakietowe i system obrony przeciwlotniczej.

Cena budowy krążownika Moskwa była bardzo wysoka i wynosiła około 400 milionów dolarów amerykańskich. W tamtych czasach była to kwota ogromna, porównywalna z kosztem budowy kilkudziesięciu samochodów luksusowych czy nawet wielu małych samolotów.

Jednak trzeba pamiętać, że koszt ten nie obejmował jedynie samej budowy okrętu, ale także zaawansowanej technologii, nowoczesnego uzbrojenia oraz wykwalifikowanej załogi.

Krążownik Moskwa był w służbie przez ponad 30 lat, biorąc udział w wielu operacjach na wodach świata. Warto podkreślić, że okręt ten pozostaje do dziś jednym z najważniejszych symboli potęgi radzieckiej floty.

Podsumowując, cena budowy krążownika Moskwa była bardzo wysoka, ale uzasadniona wobec jego funkcji oraz znaczenia dla radzieckiej floty. Dziś okręt ten jest pamiątką po potędze, jaką kiedyś reprezentował.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments