gdzie zatonął krążownik moskwa

Baza wiedzy

temat wybrany: gdzie zatonął krążownik moskwa

Gdzie zatonął krążownik Moskwa?

Krążownik Moskwa był jednym z największych okrętów wojennych radzieckiej floty. Zbudowany w latach 70. ubiegłego wieku, był symbolem potęgi radzieckiej marynarki wojennej. Niestety, po kilkunastu latach służby, zatonął w jednym z największych katastrof morskich w historii.

Wielu ludzi nadal zadaje pytanie: gdzie zatonął krążownik Moskwa? Otóż, 12 lutego 1986 roku, okręt ten zatonął na Morzu Czarnym, niedaleko od miasta Sevastopol na Krymie. Przyczyną tragedii było zderzenie z innym radzieckim okrętem, którym był podwodny stawiacz min. W wyniku kolizji Moskwa została uszkodzona i zatonęła w ciągu kilku godzin.

Katastrofa ta była jednym z największych ciosów dla radzieckiej marynarki wojennej. Zginęło w niej 47 osób, a wiele innych odniosło obrażenia. Po wypadku, Moskwa została podniesiona z dna morskiego i przetransportowana do stoczni w Sewastopolu, gdzie przeprowadzono jej remont. Jednak już nigdy nie wróciła na wody Morza Czarnego i została wycofana ze służby w 1996 roku.

Dzisiaj, po ponad 30 latach od tragedii, wciąż pamiętamy o Moskwie i o tych, którzy zginęli w jej katastrofie. To przypomina nam, jak ważna jest bezpieczeństwo na morzu i jak niebezpieczne są działania wojenne na wodach morskich.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments