gdzie rosja sprzedaje gaz i ropę

Baza wiedzy

temat wybrany: gdzie rosja sprzedaje gaz i ropę

Rosja jest jednym z największych producentów gazu i ropy na świecie. W związku z tym, ma wiele kontraktów handlowych z różnymi krajami na całym świecie.

Głównymi odbiorcami rosyjskiego gazu są kraje europejskie, takie jak Niemcy, Włochy, Francja i Polska. Gaz jest transportowany rurociągami, a Rosja kontroluje większość rurociągów, które dostarczają gaz do Europy.

Ponadto, Rosja sprzedaje gaz do Azji, a szczególnie do Chin i Japonii. Chiny są obecnie największym importerem gazu z Rosji, a Rosja jest dla Chin głównym źródłem gazu ziemnego.

W przypadku ropy naftowej, Rosja sprzedaje ją również na całym świecie. Najwięksi odbiorcy to kraje azjatyckie, takie jak Chiny, Indie, Korea Południowa i Japonia. Rosja eksportuje również ropę naftową do Europy, a szczególnie do Niemiec i Włoch.

Jeśli chodzi o rynek amerykański, Rosja ma ograniczone możliwości sprzedaży swojego gazu i ropy naftowej, ponieważ USA samodzielnie produkuje dużo ropy i gazu.

Pomimo że Rosja ma wiele kontraktów handlowych z różnymi krajami na całym świecie, to jej zależność od eksportu ropy i gazu jest bardzo duża. Dlatego, na przyszłość, Rosja może szukać alternatywnych sposobów na zdywersyfikowanie swojego gospodarczego portfolio.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments