Do czego służą removery do rzęs

Do czego służą removery do rzęs

Warto przeczytać

Removery służą do usuwania kleju stosowanego do przyklejenia sztucznych rzęs. Remover to niezastąpiony produkt do szybkiego i bezpiecznego odklejania sztucznych rzęs. Środek ten rozpuszcza klej, co pozwala na bezproblemowe ściągnięcie sztucznych rzęs. Posiadanie removera jest ważne, aby szybko usunąć rzęsy również w sytuacjach awaryjnych, np. jeśli okaże się, że jesteś uczulona lub gdy rzęsy zakłócają naturalne mruganie oka. Remover do rzęs stosuje się ponadto do czyszczenia narzędzi używanych do przyklejania rzęs z resztek kleju oraz do oczyszczenia skóry z kleju.

Dlaczego użycie removera jest tak ważne

Jak wiemy, klej stosowany do przyklejania sztucznych rzęs jest bardzo silny i zwykłe kosmetyki do demakijażu mogą nie zadziałać, jeśli będziemy chcieli je odkleić. Dlatego jeżeli marzymy o sztucznych rzęsach, należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się też w specjalny rozpuszczalnik do kleju stosowanego do przyklejania rzęs, czyli remover. Produkt ten można znaleźć w drogeriach, aptekach i sklepach internetowych.

Ważne jest, aby usunięcie sztucznych rzęs przebiegało bezpiecznie i nie uszkodziło prawdziwych rzęs, ani skóry powieki. Jeśli proces nie zostanie wykonany poprawnie, usuwanie sztucznych rzęs może przerodzić się w prawdziwy koszmar. Może prowadzić do wypadania rzęs lub złamania niektórych z nich. Najlepiej jest zatem użyć kosmetyku, dzięki któremu będziemy mogły bezpiecznie pozbyć się plastikowych rzęs. Ponieważ do przyklejenia sztucznych rzęs należy użyć specjalnego, trwałego kleju, również do ich usunięcia musimy użyć specjalnie do tego przeznaczonego środka. Staranne usunięcie kleju nie spowoduje uszkodzenia korzeni naturalnych rzęs, ani podrażnień skóry czy bólu.

Bezpieczne usuwanie sztucznych rzęs

Pierwszym krokiem przed usunięciem sztucznych rzęs jest wykonanie demakijażu oka. W tym celu można użyć delikatnego płynu do demakijażu. Dopiero oczyszczona powieka jest odpowiednio przygotowana do odklejenia sztucznych rzęs. Jeżeli remover ma szczoteczkę, nakładamy na nią środek rozpuszczający. Jeśli nie, używamy własnej, czystej szczoteczki do rzęs. W tym momencie ważne jest, aby chronić oczy przed produktem, dlatego zaleca się zdejmowanie rzęs z zamkniętą powieką i stosowanie dodatkowo ochrony skóry w postaci np. podkładek pod oczy. Za pomocą szczoteczki rozprowadzamy remover w obrębie rzęs, sięgając również do nasady, gdzie znajduje się najwięcej kleju, i pozostawiamy na kilka minut.

Warto zapoznać się z instrukcją przed użyciem, ponieważ różne removery mogą mieć różny czas działania. Najczęściej są to trzy do pięciu minut. Po tym czasie możesz delikatnie spróbować odkleić rzęsy, za pomocą pęsety lub opuszków palców. Najlepiej zacząć od kącika oka. Wykonuj lekkie ruchy, w żadnym wypadku nie szarp i nie wyrywaj rzęs. Jeżeli czujesz opór, bądź cierpliwa i poczekaj jeszcze chwilkę, aż remover całkowicie rozpuści klej. Po usunięciu sztucznych rzęs umyj dokładnie skórę okolicy oczu.

Na rynku dostępne są różne formy removerów. Może on występować w formie kremu, pasty, żelu lub płynu. Przy zakupie removeru warto zwrócić uwagę na to, aby miał delikatną formułę i nie powodował podrażnień, ani uszkodzeń naturalnych rzęs. Jego formuła powinna też być kompatybilna z klejami dostępnymi na rynku.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments