Dlaczego warto postawić na rolety wolnowiszące?

Dlaczego warto postawić na rolety wolnowiszące?

Warto przeczytać

W przeróżnych pomieszczeniach można spotkać rolety wolnowiszące, które od wielu lat stanowią efektowną oprawę okienną w wielu domach. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że dopasujemy je do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Jeśli chcemy szybko odmienić dotychczasowy wystrój, to wystarczy wymienić roletę na nową.

Wielkie tak dla rolet wolnowiszących

Rolety wolnowiszące materiałowe pozwalają na zaciemnienie wnętrza w mniejszym lub większym stopniu. Duże znaczenie ma tutaj wybór tkaniny, łącznie z jej kolorem. Wspaniale sprawdzają się w przypadku dużych okien, można nimi zakryć nie tylko wnękę okienną, ale całą ścianę. Jakość tych rolet jest wysoka, a ich cena relatywnie niska. Jeśli szukamy takiej idealnej, zawsze można zamówić ją na wymiar. Mamy wtedy pewność co do tego, że będzie w pełni dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Roletę wolnowiszącą zamontujemy zarówno do ściany, jak i sufitu. Sam montaż jest banalnie prosty, dlatego nikt nie powinien mieć z tym żadnych problemów. Istnieje nawet możliwość montażu bezinwazyjnego, czyli zainstalowanie rolety do ramy okiennej za pomocą specjalnych uchwytów.

Rolety wolnowiszące mają wiele zalet, ale trzeba też liczyć się z pewnymi wadami. Jedną z nich jest brak możliwości otwarcia okna po jego zasłonięciu. Konieczne jest odsłonięcie rolety, aby móc wykonać tą czynność. Jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości, to zaleca się sięgnąć po szczotkę do kurzu, odkurzacz czy chciałby wałek przeznaczony do czyszczenia odzieży. Nie należy stosować metod mokrych bo grozi do zdeformowaniem materiału rolety. Szeroka gama wzorów i kolorów sprawia, że tego typu dekorację okienną dopasujemy do aranżacji każdego wnętrza. Wybór nie powinien być jednak przypadkowy, ale dobrze przemyślany, aby roleta pasowała do pozostałych elementów wyposażenia. Uzyskamy wtedy efekt spójności aranżacyjnej. Jeśli chodzi o ceny rolet wolnowiszących, to są one mocno zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. Te najtańsze kupimy już za mniej niż 30 złotych, zakup tych droższych wyniesie nas nawet 100-200 złotych.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-wolnowiszace

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments