dlaczego leroy merlin jest otwarty w niedziele

Baza wiedzy

temat wybrany: dlaczego leroy merlin jest otwarty w niedziele

Dlaczego Leroy Merlin jest otwarty w niedziele?

Leroy Merlin to jedna z największych sieci sklepów z artykułami do domu i ogrodu w Polsce. Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego sklepy tej sieci są otwarte w niedziele, gdy wiele innych sklepów jest zamkniętych.

Otóż, odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. W Polsce obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Według tej ustawy, w niedzielę i święta sklepy o powierzchni sprzedażowej ponad 200 mkw. mogą być otwarte tylko w określonych dniach i godzinach.

Jednak, sklepy specjalistyczne, takie jak Leroy Merlin, które oferują produkty związane z budową, remontem i wyposażeniem domu i ogrodu, mogą być otwarte w niedziele i święta bez ograniczeń godzinowych.

Dlaczego właśnie specjalistyczne sklepy mają taką możliwość? Otóż, wynika to z faktu, że w niedzielę i święta można wykonywać prace remontowe i budowlane. Sklepy takie jak Leroy Merlin są zatem ważnym miejscem dla osób, które realizują w ten sposób swoje projekty domowe.

Warto jednak pamiętać, że otwarcie sklepu w niedzielę i święta jest jedynie decyzją właściciela. Nie oznacza to, że pracownicy sklepu muszą pracować w te dni, jeśli nie chcą. Pracownik ma prawo do złożenia wniosku o zwolnienie z pracy w niedzielę i święta, a pracodawca ma obowiązek uwzględnić ten wniosek.

Podsumowując, sklepy specjalistyczne jak Leroy Merlin mogą być otwarte w niedziele i święta, ponieważ sprzedają produkty związane z budową i remontem, które są związane z pracami wykonywanymi w te dni. Decyzja o otwarciu sklepu jest jednak tylko i wyłącznie decyzją właściciela, a pracownicy mają prawo do złożenia wniosku o zwolnienie z pracy w te dni.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments